gospodarstwo rolne

O biznesie, zyskach, reklamie i nie tylko. Jak założyć własną firmę, jak efektywnie prowadzić biznes, skąd czerpać informacje o efektywnej księgowości – każda informacja jest na wagę złota.
Awatar użytkownika
Hybrina
Posty: 171
Rejestracja: 06 mar 2019, 17:42

gospodarstwo rolne

Post autor: Hybrina »

mamy coraz to lepiej rozwijające się gospodarstwo i chcemy dbać o swoje zwierzęta. Wiem, ze potrzebna jest mi lizawka solna cena nie jest zbyt wygórowana ale może powiecie jak jeszcze można zadbać o bydło?
jonką

Re: gospodarstwo rolne

Post autor: jonką »

Wiecie jaka to jest ciężka sprawa? ile pracy ile czasu... musicie o tym pamiętać. Ja mam swoje gospodarstwo, mam owce, nawet ostatnio rozmyślałam nad zakupem maszynka do strzyżenia owiec . Z tego wszystkiego można coś wykonać, a to ciuchy, a to produkty. Oczywiście wszystko zgodnie z zasadami i w gestii dbania o zwierzętach.

przekaźnik optoelektroniczny
Paweł

Re: gospodarstwo rolne

Post autor: Paweł »

W każdym gospodarstwie są też maszyny rolnicze, a jak wiadomo, te czasami się psują. Dlatego polecam znaleźć dobry serwis ciągników. U mnie jest to Jaskot, nigdy się na nim nie zawiedliśmy. Do tego mają tanie części i szybko naprawiają usterki. Polecam w 100%
umik

Re: gospodarstwo rolne

Post autor: umik »

Przede wszystkim trzeba im zapewnić dobre warunki, zawsze świeże posłanie, muszą mieć ciepło, no i woda, jedzenie, takie podstawowe sprawy są najważniejsze. Mamy trochę bydła, ale w większości zajmujemy się uprawą pola. Jeżeli chodzi o maszyny rolnicze, to część jest używana, a część nowa, kupiliśmy je jednak wszystkie z jednej firmy, z Gajowski Agrotechnika https://gajowski-agrotechnika.pl/nowe/ w Rzeplinie. Ich asortyment jest rozbudowany, potrafią także doradzić sprzęt, na przykład my szukaliśmy dobrego opryskiwacza i u nich znaleźliśmy świetny.
wojk

Re: gospodarstwo rolne

Post autor: wojk »

My mamy kury, jest ich naprawdę duża ilość. Nasze kurniki musieliśmy odpowiednio wyposażyć, by zapewnić zwierzętom jak najlepsze warunki. Postawiliśmy na nowoczesność i skorzystaliśmy z produktów i usług firmy Avena http://avena.olsztyn.pl/zywienie/ z Olsztyna. Mamy od nich instalacje wentylacyjne, systemy do pojenia i żywienia kur oraz wiele więcej innych rzezy, które są praktyczne, wysokiej jakości i doskonale nam się sprawdzają. Ich oferta jest rozbudowana, to profesjonalni fachowcy, którzy znają się na swojej pracy, polecam.
hyukk

Re: gospodarstwo rolne

Post autor: hyukk »

Uprawą ziemi zajmujemy się od lat, od dwóch mamy częściowo gospodarstwo ekologiczne. Tutaj nasion używamy własnych, dopieramy także odpowiednie, naturalne nawozy. Na reszcie ziemi mamy zwykłe uprawy, do których materiał nasienny i nawozy kupujemy w firmie AGRO-NASIONA https://www.agronasiona.com.pl/material-siewny z Gorzowa Wielkopolskiego. Ich oferta jest rozbudowana, bez problemu kompleksowo się u nich zaopatrujemy w wysokiej jakości produkty. Firma jest zdecydowanie godna polecenia.
TomaszrOLNIK ż nr5

Re: gospodarstwo rolne

Post autor: TomaszrOLNIK ż nr5 »

Na pewno ważny jest sprzęt rolniczy i co najważniejsze to maszyny musza być sprawne. Ja prowadzę swoje gospodarstwo, które przekazał mi mój ojciec i moje maszyny zawsze są sprawne i poddawane konserwacji na koniec sezonu. Wiadomo, że w polu robi się prawie cały rok ale grunt to sprawne maszyny. Ważne są też miejsca gdzie kupimy dobre części i oczywiście gdzie przeprowadzimy serwis. Większość moich maszyn jest z firmy https://www.agroperfekt.pl/czesci-i-serwis i właśnie oni prowadzą sprzedaż części i robią serwis maszyn.
heany

Re: gospodarstwo rolne

Post autor: heany »

Gospodarkę mam od kilku lat, wcześniej studiowałem rolnictwo, doszkalałem się, pracowałem też na roli, dzięki czemu mam doświadczenie i wiem, jak zajmować się polem, uprawami, itp. Korzystam na przykład z wapna, wapnowanie ma bardzo dobry wpływ na rośliny. Tego typu nawozy doskonale mi się sprawdzają. Kupuje je zawsze od tego samego dostawcy, czyli u producenta Agrokan https://www.agrokan.eu/oferta z Tarnowskich Gór. Oni sprzedają różne mieszanki wapna, ale także czyste wapno. Ceny mają konkurencyjne, polecam.
Miłosz4

Re: gospodarstwo rolne

Post autor: Miłosz4 »

Prowadzenie gospodarstwa rolnego nie jest zawsze lekkie, łatwe i przyjemne, często trzeba się sporo naharować żeby czerpać z tego zyski. Powinniście się dobrze przygotować do takiej pracy. Trzeba na bieżąco śledzić ceny bydła, konkretnych zbóż i innych produktów. Akurat jest tu dosyć duża dynamika i też różnie to może wyglądać w różych częściach kraju. Akurat na AgroFoto forum jest o tym wątek gdzie można sobie to poczytać i zobaczyć co inni rolnicy mają na ten temat do powiedzenia.
borek

Re: gospodarstwo rolne

Post autor: borek »

Ja nie wyobrażam sobie gospodarstwa rolnego bez odpowiednich produktów, jak chociażby siatki rolnicze. Na całe szczęście, są one teraz łatwo dostępne. Najbardziej odpowiadają mi te z ManuAgri - świetna jakość.
ODPOWIEDZ