Księgowość w biznesie

O biznesie, zyskach, reklamie i nie tylko. Jak założyć własną firmę, jak efektywnie prowadzić biznes, skąd czerpać informacje o efektywnej księgowości – każda informacja jest na wagę złota.
Awatar użytkownika
Cekinek
Posty: 33
Rejestracja: 19 lut 2019, 11:57

Księgowość w biznesie

Post autor: Cekinek »

Witam. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z stroną https://ksiegowa-halinow.pl/ . Zajmuje się prowadzeniem ewidencji dla celów podatku VAT, a także prowadzeniem małej i dużej księgowości. Serdecznie polecam – byłam bardzo zadowolona z jego usług.
Awatar użytkownika
Weronika
Posty: 481
Rejestracja: 23 maja 2019, 9:59

Re: Księgowość w biznesie

Post autor: Weronika »

Są różne systemy informatyczne, które mogą bardzo pomóc w prowadzeniu księgowości w Waszych firmach. Mogą być to na przykład nowoczesne systemy oferowane przez firmę Primesoft, o których mowa na stronie http://www.primesoft.pl/. Dzięki nim zarządzanie dokumentami będzie o wiele sprawniejsze, a to na pewno pozytywnie wpłynie na procesy księgowe.
Awatar użytkownika
senator
Posty: 50
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:16

Re: Księgowość w biznesie

Post autor: senator »

Nikt nie jest nieomylny i o tym musimy pamiętać, zatrudniając taką, czy inną księgową, czy wykorzystując biuro księgowe. Coraz częściej wykorzystywaną praktyką w dużych, jak i średnich firmach jest przeprowadzanie audytu. Na czym to polega? W skrócie można powiedzieć, że audyt finansowy https://www.glc.pl/uslugi/audyt/ to sprawdzenie dokumentów , księgowań, ale i również pracy naszej zaufanej pani Zosi, Kasi, Ady od księgowości. Pozwala to przeciwdziałać defraudacjom, ale i daje szczegółowy zarys stanu ksiąg.
Awatar użytkownika
billy
Posty: 298
Rejestracja: 20 wrz 2019, 14:52

Re: Księgowość w biznesie

Post autor: billy »

Bez względu na to, czy zdecydujecie się na biuro rachunkowe, na księgową czy samodzielną księgowość - warto zastanowić się jeszcze nad wdrożeniem nowoczesnych systemów, o których mowa na stronie https://wfirma.pl/zarzadzanie-sprzedaza . Dzięki nim wszelkie procesy księgowe oraz zarządzenie sprzedażą w Waszej firmie będą zachodziły zdecydowanie szybciej i sprawniej, a koszty z nimi związane ulegną zmniejszeniu ;)
Awatar użytkownika
inimini
Posty: 5
Rejestracja: 27 paź 2019, 16:11

Re: Księgowość w biznesie

Post autor: inimini »

Nie jest to coś co mnie interesuje. Z tego powodu nie mam tu dużej wiedzy.
(...) życie wtedy ma sens, gdy człowiekowi nie starcza dnia na wszystkie zajęcia.
wox

Re: Księgowość w biznesie

Post autor: wox »

Pierwsze co zrobiliśmy po założeniu firmy, to znaleźliśmy dobrą księgową (jeszcze zanim założyliśmy dzielność, to mieliśmy swoje typy). Szukaliśmy osoby, która będzie rzetelna i doświadczona. Nasz wybór padł na biuro księgowe pani Grażyny Jabłońskiej http://doradca.gliwice.pl/oferta/ksiegowosc/ w Gliwicach i to był strzał w dziesiątkę. Z panią Grażyną działamy już kilka lat, to kompetentna osoba, terminowa, zawsze mamy wszystkie sprawy księgowe i podatkowe dopięte na ostatni guzik, polecam.
lótka

Re: Księgowość w biznesie

Post autor: lótka »

Księgowość mam już realizowaną jak trzeba. Średnio to wychodziło, zajmując się tym na własną rękę. Ale kłopot juz za nami. Wspomniane uslugi od bardzo dawna wykonuja dla nas http://www.taxer.com.pl/oferta/ksiegowosc . Z ich strony mozemy liczyc na pelna ksiegowosc i rachunkowosc. Odsapnelismy a oni realizuja te zadania w sposob calkowicie sprawny i naleyzyty. Byc moze i na Wam przydadza sie takie uslugi? Nie traccie czasu na zajmowanie sie rachunkowoscia na wlasna reke.
dzf

Re: Księgowość w biznesie

Post autor: dzf »

Dzięki, ale już mamy sprawdzonych specjalistów, którzy zajmują się naszą księgowością. Są to pracownicy biura księgowego KBR Księga z Katowic. Oni pomagają nam w sprawach podatkowych, to jest zagadnienie, z którym mieliśmy poważne problemy i musieliśmy jakoś sobie poradzić, oni rozwiązali nasz problem. Do tego oczywiście sprawują pieczę nad naszą księgowością, terminowo nas rozliczają, dzięki nim we wszystkich dokumentach mamy porządek. Usług mają szeroki zakres, a ceny mają atrakcyjne, polecam.
bhb

Re: Księgowość w biznesie

Post autor: bhb »

Moja firma posiada dział księgowy, więc wewnętrznie zajmujemy się księgowością i taki układ sprawdza się nam znakomicie. Księgowi korzystają z programów finansowo-księgowych przeznaczonych dla małych i średnich firm, czyli takich, jak nasza. Są to programy z firmy Boss Plus z Gdyni. Streamsoft PRESTIŻ doskonale działa, jest niezawodny, ma graficzny interfejs, obsługuje wszystkie procesy biznesowe, jest elastyczny, łatwo dopasowujący się do zmiennych warunków otoczenia zewnętrznego. Kupiliśmy go w dobrej cenie, opłacało się go nabyć, polecam.

colty
moml

Re: Księgowość w biznesie

Post autor: moml »

Zamiast zajmować się tym samemu, wolimy zlecić biurze księgowemu zajęcie się naszą księgowością. Przynajmniej wiemy, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Korzystamy z usług biura rachunkowego Dora we Wrocławiu. Oni nie tylko dbają o nasze sprawy rachunkowe, księgowe, kadrowo-płacowe i podatkowe, ale także reprezentują nas przed urzędami, co jest niesamowicie pomocne i wygodne dla nas, bo nie musimy się tym przejmować. Usługi mają w korzystnych cenach, opłaca się skorzystać z ich usług.
nawo

Re: Księgowość w biznesie

Post autor: nawo »

Kiedyś mieliśmy nieprzyjemność pracować z księgową, która nas olała. Zapewniała, że wszystko robi, księguje, pracuje, a tak naprawdę, to niczego nie zrobiła. Straciliśmy na nią kilka miesięcy, z zaległościami w papierach przyszliśmy do Kancelarii Usług Księgowych https://www.kuk.net.pl/oferta/pelna-ksiegowosc z Katowic. Oni szybko nadrobili zaległości, my ich nie pospieszaliśmy, ale faktycznie sprawnie działali. Korzystamy z ich usług do tej pory i jeszcze korzystać będziemy, bo doskonale radzą sobie z naszą pełną księgowością, ich zakres usług jest szeroki, a ceny konkurencyjne, polecam.
marill

Re: Księgowość w biznesie

Post autor: marill »

Księgowość prowadzimy samodzielnie. Ja jestem specjalistką od spraw księgowych, obecnie zajmuję się również kadrami i płacami. Jestem świeżo po szkoleniu z tego zakresu. Skorzystałam z takiego kursu/szkolenia w firmie HR Kadry i Płace Jeżek Przemysław https://www.hrkadryiplace.pl/szkolenia-kadrowo-placowe/ w Gliwicach. ich oferta jest kompleksowa, ceny mają atrakcyjne, a szkolenie było bardzo dobrze przeprowadzone. Oprócz części teoretycznej była także praktyczna, która pozwoliła nam poćwiczyć i nabyć nowych umiejętności.
Harry

Re: Księgowość w biznesie

Post autor: Harry »

W naszej firmie, wszelkie sprawy płacowe kadrowe, prowadzone są przez zewnętrzne biuro podatkowe - TAX ze Słupska - https://biuropodatkowe.slupsk.pl . Tak jest dla nas najwygodniej i też najkorzystniej finansowo to wychodzi. Biuro bardzo profesjonalnie i rzetelnie prowadzi wszelkie rozliczenia. Zajmuje sie wszystkim kompleksowe. Prowadzą księgi dla różnego typu działalności (poza spółami prawa handlowego). Mają certyfikat ministerstwa finansów oraz wykupione OC. Korzystamy z ich usług kolejny rok i jesteśmy zadowoleni ze współpracy.
sophiaa

Re: Księgowość w biznesie

Post autor: sophiaa »

Owszem księgowość to ważna sprawa... Dlatego do tego nie powinna być wybrana przypadkowa osoba, tylko z doświadczeniem oraz odpowiednią wiedzą. Ja przykładowo z tego co się orientuję, to firma https://optimax.biz.pl/ świadczy usługi na wysokim poziomie i ma spore doświadczenie w owej branży. Można byłoby do nich się zgłosić...
Sławomir

Re: Księgowość w biznesie

Post autor: Sławomir »

Zdecydowanie mogę Wam wszystkim polecić sprawdzić stronę https://www.perfekt.biz.pl , gdzie znajdziecie ofertę nowoczesnego i najlepszego biura rachunkowego w Krakowie. Od wielu lat korzystam z ich usług, ponieważ cenię sobie jakość w rozsądnej cenie.
donii

Re: Księgowość w biznesie

Post autor: donii »

Mam nadzieję, że wiecie, jak łatwo jest stracić czas, a jak trudno zdecydować się tak naprawdę na to, by rzeczywiście dobrze zaplanować swoje wydatki. Stąd może warto po prostu rozważyć to odpowiednio? No wiecie, jednak planer urlopu, jak tutaj https://okbr.pl/kalkulator-urlopu/ , może się sprawdzić.
dania

Re: Księgowość w biznesie

Post autor: dania »

Tak naprawdę w każdej spółce czy firmie to księgowość jest najważniejsza. W końcu tutaj chodzi o finanse spółki i wszystko się musi zgadzać. Jeśli szukasz porządnych specjalistów to w aforti ac takich zdecydowanie znajdziesz.
Hennku

Re: Księgowość w biznesie

Post autor: Hennku »

Outsourcing kadrowo-płacowy stał się nieodłącznym elementem współczesnego biznesu, umożliwiając firmom skoncentrowanie się na strategicznych aspektach rozwoju - https://leasingteam.pl/strefa-biznesu/n ... wo-placowa . Zlecanie rutynowych zadań, takich jak comiesięczne rozliczanie pracowników czy obliczanie składek, zewnętrznym ekspertom pozwala przedsiębiorcom na efektywne wykorzystanie czasu i zasobów. Outsourcing to także sposób na uniknięcie błędów związanych z niedoświadczeniem pracowników działu księgowego.
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 7
Rejestracja: 08 lis 2019, 12:46

Re: Księgowość w biznesie

Post autor: paniola »

Wszyscy widzimy jak przepisy podatkowe są w naszym kraju niestabilne. Ich zmienność to nic dobrego dla prowadzących biznes. Właśnie dlatego tak bardzo przedsiębiorcy spoglądają w stronę biur rachunkowych .To z tamtąd przychodzi pomoc w sprawach księgowych, podobnie zresztą jak pomoc w innych tematach przychodzi z innej strony - na przykład ze strony firm szkoleniowych. Myślę ,że takie szkolenie z zakresu komunikacji interpersonalnej potrzebne jest każdemu a szczególnie prowadzącym firmy. Warto więc z takiej oferty skorzystać.
Damazyk

Re: Księgowość w biznesie

Post autor: Damazyk »

Kluczowe umowy biznesowe stanowią fundament dla bezpiecznego i efektywnego prowadzenia działalności gospodarczej. Ważne jest, aby każda umowa była dokładnie analizowana pod kątem potencjalnych ryzyk i korzyści. Szczególnie umowy dotyczące współpracy partnerskiej, umowy handlowe, czy umowy o zachowaniu poufności wymagają szczególnej uwagi. Na temat zabezpieczania interesów biznesowych warto przeczytać więcej na https://jaw.pl/2024/01/kluczowe-umowy-b ... j-interes/ gdzie omówiono najlepsze praktyki.
ODPOWIEDZ