Kierunek studiów

Napisz coś o sobie – jak masz na imię, kim jesteś, czego szukasz. Poznajmy się lepiej!
Awatar użytkownika
Kluka
Posty: 65
Rejestracja: 13 sie 2019, 17:59

Kierunek studiów

Post autor: Kluka »

sama ostatecznie zdecydowałam się na kierunek zarządzanie projektami :https://www.wszop.edu.pl/kierunki-studi ... 60,54,2160 mam nadzieję, że się dostanę bo kierunek to super sprawa. Chcę szukać pracę w agencjach eventowych i impresariatach, urzędach miast i gmin, klubach sportowych, instytucjach kultury i nowoczesnych obiektach widowiskowo-sportowych
Awatar użytkownika
yataa
Posty: 102
Rejestracja: 19 wrz 2019, 18:43

Re: Kierunek studiów

Post autor: yataa »

A ja poszłam w ślady mamy i wybrałam się na studia licencjackie z położnictwa :) Mieszkam w Warszawie i tu wybrałam ofertę Mazowieckiej Uczelni Medycznej http://mum.edu.pl/studia/studia-licencj ... loznictwo/. Wysoki poziom, ciekawe zajęcia, doświadczone grono wykładowców.
Awatar użytkownika
rudaa
Posty: 140
Rejestracja: 08 maja 2019, 10:56

Re: Kierunek studiów

Post autor: rudaa »

A co myślicie o studiach informatycznych? Bo teraz jest duże zapotrzebowanie na IT. Także może warto byłoby pójść właśnie w takim kierunku? Ostatnio czytałam artykuł https://ceo.com.pl/drzwi-do-it-nie-zamy ... -tce-81966 , że nawet po 30-tce można się uczyć informatyki. Mimo, że wcześniej się wykonywało inne prace.
Awatar użytkownika
Whitey
Posty: 48
Rejestracja: 16 mar 2020, 21:28

Re: Kierunek studiów

Post autor: Whitey »

Wybór odpowiedniego kierunku studiów to wcale nie taka prosta sprawa, bo trzeba się liczyć nie tylko z własnymi zainteresowaniami ale też rynkiem pracy. Najlepiej oczywiście gdy uda się połączyć jedno z drugim:) Sam planuję uzupełnić wykształcenie i skłaniam się albo ku pedagogice albo ku logistyce- generalnie kształceniu w zawodach, które są i będą potrzebne. Spodobała mi się oferta Warszawskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej, polecam przejrzeć: https://wwsh.edu.pl/ . Nie tylko wybór kierunków mnie przekonuje do tej uczelni ale też fakt, ze bez problemu będę mógł połączyć naukę z pracą na pełnym etacie, ponieważ można studiować zaocznie.
Awatar użytkownika
Weronika
Posty: 481
Rejestracja: 23 maja 2019, 9:59

Re: Kierunek studiów

Post autor: Weronika »

Oprócz wyboru odpowiedniego kierunku studiów bardzo ważna jest moim zdaniem również znajomość języków obcych. Dlatego też warto zapisać się na profesjonalny kurs języka angielskiego, na przykład ten organizowany przez Szkołę Językową ProfiLingua. Z jego pełną ofertą możecie się zapoznać na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... ansowanych. Polecam :)
Awatar użytkownika
Manga98
Posty: 175
Rejestracja: 16 sty 2020, 7:54

Re: Kierunek studiów

Post autor: Manga98 »

Wszystko zależy od zainteresowań i predyspozycji, ale warto wybierać takie kierunki, które dajamożliwość pracy, a najlepiej też samodzielnej pracy.
aśka

Re: Kierunek studiów

Post autor: aśka »

Kierunek studiów każdy powinien wybierać samodzielnie. Bez presji znajomych i rodziców. Ja się zdecydowałam na studia pedagogiczne na WWSZIP https://wwszip.pl/jednolite-studia-magi ... noszkolna/. Zawsze chciałam pracować w przedszkolu, ale dzięki kierunkowi pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna zostawiam sobie furtkę do nauczania w klasach 1-3.
Awatar użytkownika
Kamilla36
Posty: 359
Rejestracja: 14 sty 2020, 19:30

Re: Kierunek studiów

Post autor: Kamilla36 »

Jaki wygląda w ogóle teraz rekrutacja na studia? Macie jakieś konkretne informacje?

___
pościel dla dzieci
puśka

Re: Kierunek studiów

Post autor: puśka »

Gdyby interesowały Was studia medyczne i kierunki takie jak fizjoterapia, pielęgniarstwo czy położnictwo to polecam ofertę warszawskiej Mazowieckiej Uczelni Medycznej :) komfortowe warunki, świetni wykładowcy, bardzo ciekawe zajęcia i dużo praktyki w renomowanych placówkach medycznych.
Awatar użytkownika
ciekawasprawa
Posty: 58
Rejestracja: 12 paź 2019, 11:47

Re: Kierunek studiów

Post autor: ciekawasprawa »

Myśleliście może o filologii rosyjskiej? W mojej ocenie to bardzo ciekawy i nieco zapomniany kierunek studiów. Uczelnia Lingistyczno-Techniczna kształci w tym kierunku w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym https://ult.edu.pl/studia/filologia-rosyjska/ , można więc pracować i studiować. Sporo firm szuka osób z takim wykształceniem, nie jest powiedziane że trzeba pracować w szkolnictwie.
ość

Re: Kierunek studiów

Post autor: ość »

Kamilla36 pisze: ↑07 gru 2020, 23:48 Jaki wygląda w ogóle teraz rekrutacja na studia? Macie jakieś konkretne informacje?

___
pościel dla dzieci
Myślę że trzeba się udać do dziekanatu bo może być różnie na różnych kierunkach. Orientujecie się ile trwają studia inżynierskie? Bo na pewno wybiorę jakiś kierunek ścisły.
jaś

Re: Kierunek studiów

Post autor: jaś »

Jak zdecydujece się na studia w Krkowie to Miejsce w akademiku w Krakowie można rezerwować już teraz. Może to być rezerwacja na krótki okres czasu lub na cały semestr. A dobrych uczelni w Krakowie nie brakuje. No i poza tym Kraków jest kulturalną stolicą Polski.
KlaudiaŚ456

Re: Kierunek studiów

Post autor: KlaudiaŚ456 »

Jeżeli jesteśmy w temacie szkoleń medycznych to polecam zapoznać się z oferta tego centrum - Centrum Kształcenia Kadr Medycznych „INPLUS” w Warszawie https://www.inplusckkm.pl/kontakt. Centrum jest cenionym liderem na rynku kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych i ja polecam zapoznać się z ich ofertą jeżeli chcemy się rozwijać dalej.
ODPOWIEDZ