budowa domu

Poruszamy tu tematy związane z wystrojem i budową domu, meblami czy ulubionymi roślinami. Radzimy jak urządzić mieszkanie i nie stracić głowy przy remoncie.
Awatar użytkownika
Nataniel
Posty: 1
Rejestracja: 07 maja 2022, 1:44

budowa domu

Post autor: Nataniel »

Kochani, zacząłem właśnie budowę domu i zastanawiam się jakie stropy wybrać. Czy stropy filigranowe czy jakieś inne, które lepiej się sprawdzą. Dodam, że mieszkam na terenie, gdzie często występują tąpnięcia górnicze, także trzeba wziąć ten fakt pod uwagę przy wyborze stropów. Chcę się zorientować w temacie, zanim dojdzie do rozmowy z wykonawcą tej budowy. Możecie mi coś podpowiedzieć w tym zakresie? Co będzie najlepszym rozwiązaniem dla mnie? Dom będzie parterowy.
daxaa

Re: budowa domu

Post autor: daxaa »

Wiadomo, że przy budowie domu jest masa działań do przeprowadzenia. Także też w zależności od poszczególnych czynności warto wiedzieć też jakie kupić sprzęty etc. Tutaj https://rastool.pl/pl/blog/Narzedzia-do ... ercenie/34 możecie poczytać sobie informacje odnośnie obróbki metalu - co wam będzie potrzebne?
dżejj899

Re: budowa domu

Post autor: dżejj899 »

Na pewno będą Wam potrzebne odpowiednie audyty energetyczne, albo i same instalacje. Dlatego pod tym względem sprawdźcie na przykład takie https://jk-projekt.pl/ firmy. To może Wam dać sporo, a ja jednak mam wrażenie, że nie będzie to dla Was sensownym, jeśli spojrzycie na to w ostatniej chwili. Może jednak to da Wam maksymalne rozwinięcie tematu.
kej933

Re: budowa domu

Post autor: kej933 »

Budujecie lub po prostu remontujecie Wasz dom? Będziecie wykonywali drenaż? Jeśli okazję się, że tak, to koniecznie powinniście wejść sobie na stronę https://www.folie-budowlane.pl/maty-drenazowe.html . Tam znajdziecie sobie maty drenażowe, które przy takich pracach są po prostu niezbędna.
ODPOWIEDZ