Ile na taki remont?

Poruszamy tu tematy związane z wystrojem i budową domu, meblami czy ulubionymi roślinami. Radzimy jak urządzić mieszkanie i nie stracić głowy przy remoncie.
Awatar użytkownika
Tikabum
Posty: 22
Rejestracja: 25 mar 2020, 11:18

Ile na taki remont?

Post autor: Tikabum »

Mam 50-metrowe mieszkanie i muszę zrobić generalny remont. Na jaką kwotę muszę się orientacyjnie przygotować?
Awatar użytkownika
RombPodlaski
Posty: 54
Rejestracja: 08 paź 2019, 12:24

Re: Ile na taki remont?

Post autor: RombPodlaski »

Jak wszystko chcesz remontować czyli malowanie, podłogi, płytki w łazience, gładź na sufitach, a do tego jeszcze elektryka to musisz się liczyć z wydatkiem ok. 10 tysięcy :(

Niestety koszt wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim czy remontu starego jest astronomiczny.
Podsyłam ci link do strony gdzie jest wycena poszczególnych prac. Zawsze warto przemyśleć co z tych robót da się zrobić samemu https://www.awconstruction.pl/project/m ... ieszkania/
Awatar użytkownika
tristan
Posty: 93
Rejestracja: 18 cze 2020, 22:13

Re: Ile na taki remont?

Post autor: tristan »

Dużo zależy od tego, jakie chcesz wykończenie. Płytki kupisz za 50 zł i za 200 zł :) Itd. Jeśli jesteś jakimś cudem z Radomia to mam dla ciebie dobry namiar na niedrogą firmę ogólnobudowlaną i remontową - http://firmaremontowa-judzinski.pl/ U mnie super się sprawdzili, także jestem mega zadowolony z ich usług.
Awatar użytkownika
Kamilla36
Posty: 359
Rejestracja: 14 sty 2020, 19:30

Re: Ile na taki remont?

Post autor: Kamilla36 »

Jeśli zabierasz się za remont mieszkania, to będziesz potrzebować odpowiednich materiałów budowlanych, to najlepsze znajdziesz tutaj https://kosbud.com.pl/ Producent ma wieloletnie doświadczenie w produkcji farb i tynków elewacyjnych oraz materiałów pochodnych. Dzięki nim każdy remont przebiegnie szybko i sprawnie, co nie obciąży zbytnio budżetu przeznaczonego na remont.
dziadźo

Re: Ile na taki remont?

Post autor: dziadźo »

Dom, mieszkanie. Czas upływa, a my zastanawiamy się czy i kiedy wykonać remont. Gdy już się zdecydujemy pojawia się wiele pytań. Z jaką firmą się skontaktować? Ile mnie to będzie właściwie kosztowało i czy nie dałoby się tego zrobić taniej? Czym się kierować wybierając wykonawcę? I może się zacząć... po wpisaniu słowo remont czy wykończenia wnętrz naszym oczom w wynikach wyszukiwania Google ukazują się miliony wyników wyszukiwania! Tak, nie setki, nie tysiące, a miliony. Każda strona ma nam coś do przekazania, każdy chce coś dodać od siebie. Wiele szczegółów oraz pytań co do wykonania oraz przebiegu prac pojawia się już w trakcie remontu. Przykładowo stosunkowo często pojawiającą się kwestią jest budżet założony na początku. Niestety zdarza się, że jest on niewystarczający. Potencjalne trudności czasem wynikają z niewiedzy wykonawcy i błędów co do szacunków kosztów materiałów potrzebnych do realizacji. Przykładowo np. gdy jest wykonywane malowanie to poprzez niewystarczające gruntowanie można niedoszacować ilość farby potrzebnej, ponieważ nasiąkliwość ściany jest większa. Warto wszelkie kwestie co do warunków wykonania prac ustalić na samym początku. Innym przykładem może być wizualizacja przestrzenna pokoi. Montaż płyt gipsowo kartonowych w praktyce może pokazać, że do wykonania jest więcej metrów kwadratowych powierzchni niż początkowo było to ustalone, w związku z czym cena również będzie wyższa. Są to rzeczy naprawdę dość elementarne, ale jednocześnie istotne dla udanej realizacji danego zlecenia i warto ustalić harmonogram działania i pracy już na początku.Przy okazji porządku wykonywania prac. Warto sprawdzić w jakim stanie jest powierzchnia w miejscu gdzie będzie wykonywany tynk, a następnie gładź. Zagwarantuje to prawidłową przyczepność, a w następstwie trwałość wykonanej pracy.
Liśko

Re: Ile na taki remont?

Post autor: Liśko »

Wszystko zależy głównie od tego, na jakie materiały chcesz się zdecydować. My generalny remont rozpoczęliśmy od tego, że firma https://termobud.com.pl/ zrobiła nam suchą zabudowę. To była idealna podstawa. Na połogi poszły panele. Meble raczej z sieciówek – nie wyszło mało, ale na pewno drogo też nie.

Czasami właśnie najmniej opłacalny jest remont małego mieszkania. takie 50m2 jest w sam raz!
ODPOWIEDZ