inwestycja w pompę ciepła

Poruszamy tu tematy związane z wystrojem i budową domu, meblami czy ulubionymi roślinami. Radzimy jak urządzić mieszkanie i nie stracić głowy przy remoncie.
Awatar użytkownika
Hildegarda
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2022, 8:15

inwestycja w pompę ciepła

Post autor: Hildegarda »

Cześć wszystkim! Chciałabym poruszyć temat, który w sumie większość z was pewnie już zna - pompy ciepła. Ostatnio czytałam trochę na ten temat i dowiedziałam się między innymi tego, jak działają pompy ciepła, jak bardzo są wydajne i tak dalej. Teraz mam pytanie do was, czy u was sprawdziła się taka inwestycja? Jak sprawuje się wasza pompa? Dajcie znać, czy jesteście zadowoleni :)
sprawdzonaOpinia

Re: inwestycja w pompę ciepła

Post autor: sprawdzonaOpinia »

Ja instalowałem u siebie taki sprzęt na wiosnę 2022, jak było wiadomo, że ceny gazu będą rosły. Ogólnie to jestem zadowolony, ale liczyłem na trochę niższe zużycie prądu. W tym sezonie planuję zainwestować w rozbudowę instalacji fotowoltaicznej, żeby pokryć pełne zapotrzebowanie. Taki zestaw jest wtedy całkowicie bezkosztowy. Jak szukasz informacji o polecanych pompach ciepła, to poszukaj na portalach o budownictwie i domach. Na forach natkniesz się na masę krytyki (głównie ze strony ludzi, którzy z pompami ciepła nigdy nie mieli do czynienia). Odnośnie wyboru producenta sprzętu, to ja zainstalowałem Kaisai. Produkcja w Chinach, ale to polski producent, co daje fajny dostęp do części zamiennych. Jak chcesz więcej poczytać konkretnie o tym producencie to zobacz tu: https://proheat.pl/pompa-ciepla-kaisai. Mają tam fajnie opisaną charakterystykę sprzętu etc. Jak chcesz jakieś info z pierwszej ręki to odpisz poniżej lub w prywatnej wiadomości. Pozdro.
qassley

Re: inwestycja w pompę ciepła

Post autor: qassley »

Na pewno to jest kosztowna inwestycja, ale jednak podobno opłacalna. Nie wiem, my mamy piec na ekogroszek i pellet, więc nie mogę się wypowiedzieć. Co do samego inwestowania, to zainteresowała mnie aplikacja kryptowalutowa i na razie jest to czymś mało stabilnym dla mnie. Ciekawa jestem dalszych efektów.
Dżony

Re: inwestycja w pompę ciepła

Post autor: Dżony »

Przede wszystkim to my właśnie decydujemy o tym jakie rozwiązanie w kwestii ogrzewania będzie u nas właśnie najlepsze. Ja chcę jeszcze powiedzieć, ze rozważałem montaż pompy Kaisai lecz bardzo nie podobało mi się to, iż jest ona chińskiej produkcji. W końcu i tak zdecydowałem się na urządzenie z innej firmy.
striiibela

Re: inwestycja w pompę ciepła

Post autor: striiibela »

Nie znam się na tym, ale jak ma wam to pomóc, to spoko, działajcie. I ja mam świadomość tego, że u nas wszystko ma sens. I jak na razie to coś takiego jak podgrzewacze wody mam na oku. Muszę to kompleksowo ogarnąć. Niech mi się uda, na tym mi zależy.
maria3

Re: inwestycja w pompę ciepła

Post autor: maria3 »

Pompy ciepła to świetny sposób na ogrzanie domu w ekologiczny sposób! Warto skorzystać z usług firmy Passive-Instal, która oferuje montaż oraz serwis urządzeń. https://passive-instal.pl/

psse kraków
aniita

Re: inwestycja w pompę ciepła

Post autor: aniita »

Powiem wam, że mnie bardzo spodobała się oferta jaką posiada https://daikin.konin.pl . Jeśli chodzi o pompę ciepła to szczerze mówiąc wyróżnia się ona wysoką jakością, dodatkowo też zawsze można liczyć na fachowe doradztwo obsługi
ODPOWIEDZ