Budowa domu

To przestrzeń na wszystkie tematy, których nie udało Ci się dopasować do konkretnego wątku.
piotrós

Budowa domu

Post autor: piotrós »

Jeżeli mamy taką możliwość, a przykładowo nasza rodzina się powiększyła lub wzrosło zapotrzebowanie na miejsce do zamieszkania w naszym domu to warto pomyśleć nad tym czy nie przyda się nam przybudówka. Jednak samodzielna realizacja może być problematyczna i prawdopodobnie nie obejdzie się bez pomocy profesjonalnej firmy która się tym zajmuje. Samodzielna realizacja okreslonych projektów jest możliwa, jednak w pewnym zakresie wymaga wsparcia i może okazać się karkołomnym i darmenym wysiłkiem. W zależności w jak szerokim zakresie mamy do wykonania usługi budowlane tak różnić się będzie zakres prac do wykonania. Istnieje wiele firm na rynku świadczących usługi o których mowa, jednak nie wszystkie spełniają pokładane w nich nadzieje i nie przestrzegają wymaganych standardów, które zakładamy do realizacji naszego projektu. Bardziej skomplikowane cele, które składają się z wielu etapów naturalnie wymagają większego zaangażowania i poświęcenia, co wcale nie jest oczywiste w każdej firmie. Niestety wciąż na rynku są "czarne owce" które psują opinie uczciwym wykonawcom. A jeżeli naszym celem jest np. budowa domu to oczywistym jest, że nasz wykonawca musi z nami współpracować na każdym etapie realizacji i nie jest możliwe, aby nierzetelna firma w pełni wywiązała się z podjętych zobowiązań, ponieważ prawdopodobnie nie posiada żądanych kompetencji do realizacji, a niepochlebne opinie przeważnie nie biorą się z nikąd, choć od tej reguły są wyjątki. Świetnie jeżeli firma, która wybraliśmy kompleksowo podchodzi do realizacji i oferuje szerokie spektrum usług, dzięki którym możemy być spokojni o przebieg naszych założen podczas projektowania naszej wizji. Jeżeli dana firma wykonuje także wykończenia wnętrz to praktycznie z jednym wykonawcą możemy wybudować dom i go w pełni wykończyć, co z pewnością jest satysfakcjonującą wiadomością, ponieważ pozwoli to zaoszczędzić nam potencjalnie środki finansowe i czas niezbędne na kontaktowanie się z różnymi firmami, które miałyby być odpowiedzialne za poszczególne etapy realizacji.
Paweł

Re: Budowa domu

Post autor: Paweł »

Przed budową zawsze warto zrobić badania geotechniczne gruntu, bo wtedy ma się pewność, że budynek będzie solidnie stał. My korzystaliśmy z usług Przedsiębiorstwa Geologicznego Geoprojekt ze Szczecina http://geoprojekt.szczecin.pl/ i spisali się bardzo dobrze a jednocześnie nie przesadzili z ceną. Są solidni i terminowi.
Agośka

Re: Budowa domu

Post autor: Agośka »

My zdecydowaliśmy się na dom z prefabrykatów betonowych, wybraliśmy jeden z projektów z Mabudo https://www.mabudo.com Przekonała nas przede wszystkim szybkość budowy, jesteśmy zadowoleni :)
prośka

Re: Budowa domu

Post autor: prośka »

Zanim wystartujesz i zaczniesz zamawiać materiały, polecam Ci się dokładnie zastanowić nad materiałami które są dostępne w sieci. Na przykład na stronie https://termalica.pl/artykuly/budowa-sy ... ym-polega/ możesz dokonać pełnych obliczeń odnośnie kosztu gazbetonu, który zapewnia świetną izolację ciepła oraz ochronę przed wilgocią.
Awatar użytkownika
tristan
Posty: 93
Rejestracja: 18 cze 2020, 22:13

Re: Budowa domu

Post autor: tristan »

Może wam się też przydać namiar na firmę kominiarską. Bardzo solidna firma kominiarska z Warszawy to Zakład Usług Kominiarskich Janusza Mitasa: https://www.kominiarze-warszawa.pl Mega solidni specjaliści z rozsądnymi cenami i dobrym podejściem do klienta. Zdecydowanie mogę wam ich doradzić.
Baśka

Re: Budowa domu

Post autor: Baśka »

Jak budujesz dom to będzie potrzebny dobry dostawca stolarki okiennej i pochodnych produktów. Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty lidera stolarki okiennej czyli https://www.drutex.pl/ która ma w ofercie nie tylko okna ale także drzwi, rolety oraz system garażowe. Dzięki nim dostajesz najlepszy produkt za najniższą cenę która wytrzyma lata.
Bożenna

Re: Budowa domu

Post autor: Bożenna »

Ja już się nie mogę doczekać, kiedy wystartuje budowa naszego domu. Będzie dokładnie taki, jak sobie wymarzyłam, nie za duży, ale żeby każdy miał kąt dla siebie. Powiem wam, że długo szukaliśmy projektu, który byłby idealny, zawsze było jakieś ale... A to za małe sypialnie, a to nie ma garażu... Z polecenia bratowej weszłam na stronę pracowni od której oni kupowali projekt i tam czekała na nas Zosia https://www.mgprojekt.com.pl/zosia-7. Widzieliście może ten projekt? Moim zdaniem to idealny dom dla rodziny 2+2. No i ta pergola schowana za garażem - świetny pomysł na odrobinę prywatności!
Iruś

Re: Budowa domu

Post autor: Iruś »

Samodzielna budowa domu to masa wlasnych wyrzeczeń, że o nerwach, problemach nie wspomnę. Dlatego ja mam zamiar skontaktować się z tym biurem nieruchomości tu https://www.cn-kaczmarek.pl/ Ma ono w swojej ofercie domy na sprzedaż. A co ważne przygotowało dla swoich klientów pakiet usług w którym są kredyty, ubezpieczenia itp.
ODPOWIEDZ