Ciąża i ślub w młodym wieku a rozwód kościelny

To przestrzeń na wszystkie tematy, których nie udało Ci się dopasować do konkretnego wątku.
Awatar użytkownika
Ryszarda92
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:19

Ciąża i ślub w młodym wieku a rozwód kościelny

Post autor: Ryszarda92 »

Hej, w klasie maturalnej zaszłam w ciążę, a że moi rodzice są bardzo religijni wymusili na mnie i moim chłopaku ślub. Rozstaliśmy się 3 lata po ślubie, mamy rozwód cywilny, ja sobie zaczęłam układać życie. Teraz mam wspaniałego narzeczonego i chciałabym ponownie wziąć ślub kościelny - czy jest szansa, że dostanę rozwód kościelny?
Awatar użytkownika
Barnaba_94
Posty: 47
Rejestracja: 28 lip 2019, 19:07

Re: Ciąża i ślub w młodym wieku a rozwód kościelny

Post autor: Barnaba_94 »

Jest taka możliwość, jeśli udowodnisz, że ślub był wymuszony... Tak myślę.
Awatar użytkownika
Eliza
Posty: 17
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:11

Re: Ciąża i ślub w młodym wieku a rozwód kościelny

Post autor: Eliza »

Rozwody kościelne nie istnieją. Przysięgaliście sobie na dobre i na złe. Ale istnieją sytuacje, gdy małżeństwo zostało zawarte nieważnie i być może to jest taki przypadek. Skorzystaj z konsultacji adwokata kościelnego - na pewno potkał się z taką sprawą nie raz.
Awatar użytkownika
jurka
Posty: 115
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:27

Re: Ciąża i ślub w młodym wieku a rozwód kościelny

Post autor: jurka »

Znam to z autopsji.. też młodo zaszłam w ciąże, a nie chciałam wiązać się z tym chłopakiem. O ślubie i dziecku nie wspominając. To był dla mnie cięzki okres, ale dowiedziałam się ze strony www że z każdej sytuacji jest wyjście, a w tym przypadku opcją są tabletki poronne do aborcji farmakologicznej. Dziewczyny, o takich rzeczach naprawdę warto wiedzieć - w życiu bywają różne sytuacje, a z każdej sytuacji jest wyjście.
Marzena Będkowska

Re: Ciąża i ślub w młodym wieku a rozwód kościelny

Post autor: Marzena Będkowska »

jurka pisze: ↑17 gru 2019, 10:41 Znam to z autopsji.. też młodo zaszłam w ciąże, a nie chciałam wiązać się z tym chłopakiem. O ślubie i dziecku nie wspominając. To był dla mnie cięzki okres, ale dowiedziałam się ze strony www że z każdej sytuacji jest wyjście, a w tym przypadku opcją są tabletki poronne do aborcji farmakologicznej. Dziewczyny, o takich rzeczach naprawdę warto wiedzieć - w życiu bywają różne sytuacje, a z każdej sytuacji jest wyjście.
Zgadam się o tym trzeba dyskutować. Wiele kobiet zdaje się nie wiedzieć, że pomimo restrykcyjnego prawa wynikającego z przepisów ustawy antyaborcyjnej dalej mamy możliwość legalnego przerwania ciąży. W Czechach prawo zezwala na usunięcie ciąży do 12 tygodnia. Wystarczy udać się do naszych południowych sąsiadów. Wystarczy przekroczyć granicę i szukać pomocy możemy w klinice ginekologicznej Stonava
ODPOWIEDZ