Nauka czytania

To przestrzeń na wszystkie tematy, których nie udało Ci się dopasować do konkretnego wątku.
AlinaWąska

Nauka czytania

Post autor: AlinaWąska »

Macie moze jakies sprawdzone pomysly jak zachecic dziecko do czytania? W sieci zdania sa podzielone na ten temat wiec zapraszam do dyskusji.
NataliaJagodzińska

Re: Nauka czytania

Post autor: NataliaJagodzińska »

Nauka czytania to proces przez jaki przechodził każdy z nas. Trzeba mieć na uwadze, że kiedyś to wyglądało też inaczej ze względu na ograniczone możliwości pod względem technik i materiałów dydaktycznych. W dzisiejszych czasach problemem jest często podejście samych rodziców. Większość nadal szuka drogi na skróty w postaci kupowania dziecku elektroniki, jaka zajmuje jego czas od najmłodszych lat. Moim zdaniem to nie jest dobry kierunek, a dziecku należy poświęcić jak najwięcej czasu. Szczególnie jak widzimy jego problemy w robieniu postępów. Najważniejsze jest pokazywać mu jakie korzyści z czytania wynikają. Szerzej zostało to opisane w tym artykule - https://czytamsobie.pl/5-najwazniejszyc ... z-czytania Swoją drogą to wielu rodziców poleca książki z serii "Czytam sobie" gdyż znacznie przyśpieszają postęp nauki.

projektory kinowe
oddaś

Re: Nauka czytania

Post autor: oddaś »

Myślę że powinna was zainteresować ta propozycja tu https://www.taniaksiazka.pl/elementarz- ... 64928.html To elementarz który ułatwi naukę czytania metodą sylabową. Książka zawiera barwne ilustracje, które mają zachęcić dziecko do nauki.
Kłara

Re: Nauka czytania

Post autor: Kłara »

Zanim zabraliśmy się za czytanie, mieliśmy okropne problemy z mową. Próbowaliśmy wielu metod i bezskutecznie. Dopiero po zgłoszeniu się w Kielcach do Centrum Medycznego https://www.tomatiskielce.pl/kontakt po woli wszystko zaczęło się zmieniać. Po kilku sesjach były już pierwsze efekty. Dzisiaj Franio czyta najładniej w klasie.
ODPOWIEDZ