pogrzeb

To przestrzeń na wszystkie tematy, których nie udało Ci się dopasować do konkretnego wątku.
Awatar użytkownika
zereus
Posty: 66
Rejestracja: 06 kwie 2020, 16:42

pogrzeb

Post autor: zereus »

Czy mieliscie organizowane w rodzinach świeckie ceremonie pogrzebowe ? Jak one wyglądają?
Awatar użytkownika
marmaj77
Posty: 107
Rejestracja: 09 kwie 2020, 21:59

Re: pogrzeb

Post autor: marmaj77 »

Ja byłem na takiej ceremonii. W Warszawie pogrzeb babci organizował zakład pogrzebowy https://mpuk.pl/ to był pogrzeb świecki z udziałem Mistrza Ceremonii i powiem wam, że to była wzruszająca i podniosła ceremonia. Przemowa Mistrza Ceremonii była nawet bardziej poruszająca niż słowa księży, które wielokrotnie słyszałem na pogrzebach, także jeśli wahacie się nad pochówkiem świeckim to nie miejcie obaw, że nie wypadnie należycie.
Awatar użytkownika
annik
Posty: 74
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:59

Re: pogrzeb

Post autor: annik »

Co do świeckich ceremonii to jeszcze na takiej nie byłam, ale a propos koncepcji idących z duchem czasu to uczestniczyłam w pogrzebie online https://www.orkus.com.pl/oferta/pogrzeby-online.html Poczytajcie o tym sobie. Uważam, że szczególnie w obecnej sytuacji to bardzo praktyczne i przydatne rozwiązanie.
Awatar użytkownika
mariola12
Posty: 87
Rejestracja: 30 sty 2020, 19:20

Re: pogrzeb

Post autor: mariola12 »

Jeżeli chodzi o usługi pogrzebowe to warto będzie udać sie do dobrego domu pogrzebowego jakim jest https://www.elizjum-warszawa.pl/ Z całą pewnością nie będziesz musiała się denerwować przy współpracy z tym zakładem pogrzebowym, wszystko zawsze o czasie i na najwyższym poziomie. Polecam się zainteresować tą stroną jak najszybciej jeżeli masz do organizacji ślub.
Awatar użytkownika
tristan
Posty: 93
Rejestracja: 18 cze 2020, 22:13

Re: pogrzeb

Post autor: tristan »

U nas w rodzinie była taka świecka ceremonia pogrzebowa. Organizował ją zakład pogrzebowy Anubis z Wrocławia https://anubis.info.pl/ Co mogę powiedzieć, wszystko było jak to na pogrzebie, uroczystość smutna i podniosła, ja nie odczułem braku księdza, ale nie jestem wierzący. W każdym razie według mnie mistrz ceremonii dobrze się sprawdza.
śliwka

Re: pogrzeb

Post autor: śliwka »

Dobrze, że nam też udało się dowiedzieć, jaka firma pogrzebowa cmentarz puszczykowo ma swoim rejonie działania. Niespodziewanie odeszła od nas bliska kuzynka i będziemy potrzebowali pomocy i wsparcia odnośnie właśnie danego miejsca. Mam nadzieję, że coś się uda, bo ja po prostu już sama nie dam rady.
Miśka

Re: pogrzeb

Post autor: Miśka »

Wiem, że organizacja pogrzebu w żadnej sytuacji nie jest sprawą prostą. Trzeba pamiętać o wielu sprawach a jest nam ciężko, wiec dobry zakład pogrzebowy to podstawa. Mozesz skorzystać z pomocy tego zakładu http://jozefgorecki.pl/ , bo wykazują się bardzo duzym profesjonalizmem i empatią.
Mersolkaniśka

Re: pogrzeb

Post autor: Mersolkaniśka »

Jak pogrzeb to zdecydowanie w Lacrima, tu macie adres http://lacrima.com.pl/. Dbają o zmarłego, pięknie przygotowują ciało do pochówku, są doświadczeni, proponują wyłącznie sprawdzone rozwiązania, więc pochówek zmarłego jest po prostu taki, jak oczekuje tego rodzina. My z nimi mieliśmy dwa pogrzeby, wszystko było, jak należy
MartyĄ

Re: pogrzeb

Post autor: MartyĄ »

W sytuacji czyjejś śmierci trudno jest cokolwiek zaplanować bo ta informacja najczęściej spada na nas jak grom z jasnego nieba. Mój tata zadbał o to, żeby nie popełnić błędów i wszystko co chciał zawarł w liście do nas, który mieliśmy otworzyć po śmierci. Nadszedł ten dzień i siła rzeczy musieliśmy spełnić ostatnią wole taty i otworzyliśmy list. Mój tata napisał w czym chce być pochowany, jaka muzyka ma być na pogrzebie i nawet wybrał zakład pogrzebowy....w tym przypadku był to zakład https://abbapater.eu/kontakt w Warszawie. Zakład pogrzebowy spełnił wszystkie nasze prośby i pogrzeb był taki jaki tata chciał. Powiem wam, że potem jest lepiej z taką świadomością, że zrobiliśmy tak jak nasza bliska osoba chciała.
MiraaĆ

Re: pogrzeb

Post autor: MiraaĆ »

wow.... może to nie na miejscu ale pięknie tak otworzyć list po śmierci i dowiedzieć się co zmarła osoba chce nam przekazać... Eh... ja nie miałam takiego szczęści bo mój tata zginął w wypadku samochodowym i z tego całego okresu niewiele pamiętam bo to był jeden wielki horror. Dobrze, że mieliśmy pomoc z zakładu pogrzebowego https://gasowski.info/kontakt, który zajął się wszystkim kompleksowo i powiem wam, że tata został pięknie przygotowany przez chyba balsamistę, nie znać było żadnego śladu po wypadku, mogliśmy zachować ten ostatni obraz taty, który wyglądał jakby spał z lekkim uśmiechem.
uśka

Re: pogrzeb

Post autor: uśka »

Wiem z własnego doświadczenia że śmierć zawsze kogoś bliskiego jest szokiem. I trudno nam w tedy pozbierać myśli. Ale pewnych spraw jak organizacja pogrzebu nie da się uniknąć . Dlatego zobaczcie ten artykuł tu https://strefa-anity.pl/organizacja-pog ... zy-zaczac/ On podpowie wam od czego zacząć, zanim skorzystamy z zakładu pogrzebowego. Ale i w tym wypadku są sprawy do załatwienia, uzgodnienia.
ElizaŻ

Re: pogrzeb

Post autor: ElizaŻ »

Pogrzeb to niestety nic miłego i powiem wam, że ostatnio niestety przerabialiśmy ten temat....zmarł mój teść niestety na covid19. Pogrzeby w czasie pandemii to jakaś masakra...bo sam fakt tego, że niemożna pożegnać się ze zmarłym w szpitalu w kostnicy czy w kaplicy to już jest bardzo przykre. Dobrze, że zakłady pogrzebowe jak na przykład Gloria w Świdnicy https://www.gloriazarow.pl/kontakt robią co mogą, żeby ceremonia była równie doniosła.
Aśkaa

Re: pogrzeb

Post autor: Aśkaa »

Gdybyście szukali namiarów na usługi pogrzebowe czy kamieniarzy polecam skorzystać z tej witryny https://kataloguslugpogrzebowych.pl/firmy/polska . Są tu kontrahenci z całej Polski. Wystarczy wybrać odpowiednią lokalizację. Ja, gdy chciałam postawić pomnik rodzicom, to skorzystałam z tej opcji. Udało mi się namierzyć świetny zakład kamieniarski.
Kłeska

Re: pogrzeb

Post autor: Kłeska »

W ciągu jednego roku straciłam kilka bliskich osób z rodziny. W momencie odejścia mojego taty załamałam się zupełnie. Nie miałam głowy do niczego. Dobrze, że trafiłam do firmy pogrzebowej AbbaPater https://abbapater.eu/nasze-uslugi/pogrz ... wyznaniowe która zajęła się wszystkim z najdrobniejszymi szczegółami. Pracownicy firmy to ludzie pełni empatii i zrozumienia.
OlaŻ

Re: pogrzeb

Post autor: OlaŻ »

Ja wole ostatniego roku nie wspominać jeż chodzi o pogrzeby.... Pochowaliśmy bardzo bliskie nam osoby i do tej pory nie możemy się otrząsnąć. Wszystkie pogrzeby załatwialiśmy w jednym zakładzie pogrzebowym GĄSOWSKI https://gasowski.info/kontakt i wszystko pięknie zrobili.
Agataż

Re: pogrzeb

Post autor: Agataż »

Niestety ostatni rok dał w kość jeżeli chodzi pogrzeby.... My też chowaliśmy naszą babcie, która niestety nie przeżyła covida. Pogrzeb babci zleciliśmy do tego zakładu pogrzebowego. Moja babcia była niewierząca i w takich sytuacjach ceremonie przejmuje tzw "mistrz ceremonii" https://lacrima.com.pl/oferta.html . Nie było żadnego problemu i wszystko odbyło się tak jak powinno być.
SabiŻ

Re: pogrzeb

Post autor: SabiŻ »

Niestety......to co działo się w zeszłym roku i na początku roku naprawdę pozostawia wiele do życzenie...... my też musieliśmy pożegnać kilka bliskim nam osób.... Nasza babcia 93 letnia zmarła z powodu covid19 ..ale dzielnie walczyła....tylko szkoda, że nie mogła odejść w domu w otoczeniu bliskich tylko w szpitalu, sama....dobrze, że odeszła we śnie.... Po pogrzebie zrobiliśmy dla babci piękny pomnik z takiego kamienia jaki chciała w tym zakładzie kamieniarskim http://nagrobki-kamieniarstwo.com/kontakt/ .
KalinaŚ

Re: pogrzeb

Post autor: KalinaŚ »

Ja nigdy nie byłam na tego typu pogrzebie, ale chętnie dowiem się na ten temat czegoś więcej. Ewentualnie możesz skontaktować się z zakładem pogrzebowym https://www.pogrzebyconcordia.pl/kontakt z Gdyni. Posiadają spore doświadczenie w organizacji pogrzebów oraz wypełnianiu formalności z nim związanych. Na pewno będą w stanie odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania.
saśkir

Re: pogrzeb

Post autor: saśkir »

Znalezienie dobrego i zaufanego zakładu pogrzebowego, który zajmie się wszystkimi sprawami związanymi z pogrzebem jest ważne. Ja sam jakiś czas temu rozglądałem się za taką firmą. W końcu zdecydowałem się na usługi https://www.pogrzebyrybarczyk.com.pl/ Jest to bardzo dobry zakład pogrzebowy z Głogowa, któremu można w pełni zaufać.
niniń

Re: pogrzeb

Post autor: niniń »

Bardzo wam współczuję, sama niedawno pożegnałam się po raz ostatni z babcią i ciężko jest o tym mówić. W dodatku cały obowiązek organizacji jej pochówku spadł na mnie, więc jakość musiałam ogarnąć samą siebie. Dobrze, że skorzystałam z usług zakładu pogrzebowego Hades z Lublina, bo oni zajęli się formalnościami za mnie. Do tego pomagali mi w wyborze trumny, oprawy, itp. Naprawdę ich polecam.
Jaśkaa84

Re: pogrzeb

Post autor: Jaśkaa84 »

Ja w ubiegłym roku byłam na pogrzebie dalekiej kuzynki. Bardzo słabo ją znałam, ale oczywiście szkoda mi było tak młodej osoby. Przygotowaniem pogrzebu oraz transportem ciała osoby zmarłej zajął się zakład pogrzebowy http://arkaolsztyn.pl/oferta. Na pewno było to spore odciążenie rodziny w tym trudnym czasie.
Awatar użytkownika
milla27
Posty: 118
Rejestracja: 29 maja 2019, 14:12

Re: pogrzeb

Post autor: milla27 »

Zawsze strata młodej osoby wiąże się z dużym bólem, bo taka osoba odeszła przedwcześnie. Trudno się z Tobą nie zgodzić, że w takich chwilach trzeba wybrać zakład pogrzebowy, który odciąży rodzinę w formalnościach. Organizacją świeckich i chrześcijańskich pogrzebów zajmuje się zakład z Warszawy https://kalla-pogrzeby.pl/ . W ich ofercie można przy okazji znaleźć trumny, urny czy wieńce. Wspierają rodzinę w tych trudnych chwilach. Dodatkowym plusem jest to, że są czynni całodobowo. Poza tym wspierają klientów w tym trudnym okresie.
mrówka

Re: pogrzeb

Post autor: mrówka »

No cóż, odejście babci było smutnym i niespodziewanym wydarzeniem. Był to ogromny szok a https://www.zaklad-pogrzebowy-tysiaclec ... pogrzebowe umożliwili nam przeprowadzenie całej ceremonii. Także po ich stronie stało zrealizowanie kremacji, czy transport kwiatów na pogrzeb.
ginamó

Re: pogrzeb

Post autor: ginamó »

Odejście babci było sporym szokiem. Także prędkie skorzystanie z usług fachowców było koniecznością. Postanowiłem o odezwaniu się do www.pogrzebykramarz.eu . Tym sposobem zadbaliśmy o trumnę, transport zwłok i nalezytą organizację ceremonii. Całkowicie sprostało to naszym wymogom. Sami byśmy lepiej tego nie ogarnęli.
MarlenaŻ

Re: pogrzeb

Post autor: MarlenaŻ »

Najważniejsze to wybrać zakład pogrzebowy, który spełni nasze wszystkie oczekiwania i zajmie isę kompleksowo pochówkiem. Kiedy odchodził mój tata musieliśmy się do tego przygotować i powiem wam, że kiedy to się stało wybraliśmy zakład pogrzebowy http://maslakiewicz.pl/kontakt/ w Łodzi. Zakład pogrzebowy zajął się kompleksowo przygotowaniem i zadbali o wszystko.
bRYŹIABUU

Re: pogrzeb

Post autor: bRYŹIABUU »

Ja na ten rok mam po uszy pogrzebów i boję się telefonu jak dzwoni. W tym roku pochowaliśmy 5 najbliższych osób z powodu covid19 i wszystkie pogrzeby organizował zakład pogrzebowy https://gasowski.info/kontakt w Białymstoku i naprawdę jestem pod wrażeniem jak sprawnie zorganizowane były pogrzeby covidowe.
weroć

Re: pogrzeb

Post autor: weroć »

Jeśli musicie zorganizować pogrzeb,a chcielibyście mieć część rzeczy zdjętych z głowy, polecam bardzo skorzystanie z pomocy zakłądu pogrzebowego. My z mężem bardzo doceniliśmy wsparcie od https://resurrexit.pl/nasze-uslugi/ kiedy zmarła moja mama i musieliśmy zadbać o przygotowanie tej smutnej uroczystości.
emaerłą

Re: pogrzeb

Post autor: emaerłą »

Podczas organizacji pogrzebu dobrze jest korzystać z usług domu pogrzebowego - załatwią dla was wszystkie formalności, zajmą się tymi najbardziej absorbującymi rzeczami, dzięki czemu bedziecie mogli spokojnie w rodzinnym gronie przeżywać żałobę. My organizując pogrzeb babci skorzystaliśmy z usług https://hades-biala.pl/ i bardzo byliśmy zadowoleni - byli bardzo wyrozumiali i naprawdę kompleksowo nam pomogli.
roleski

Re: pogrzeb

Post autor: roleski »

Sam pogrzeb jest istotny, ale przygotowania są jeszcze ważniejsze. Dobrze jest znaleźć profesjonalny zakład, który zajmie się całą papierologią, pomoże dostać dofinansowanie pogrzebowe, ma wybór urn czy trumien, a nawet stawia pomniki. Dużo jest w Polsce takich zakładów, więc warto skorzystać ich usług. Daję wam namiary do strony, na której takowe znajdziecie: https://kataloguslugpogrzebowych.pl/fir ... pogrzebowy Macie tutaj bazę firm z całej Polski, więc bez problemu znajdziecie odpowiednią w swojej okolicy.
GraszkaŚ

Re: pogrzeb

Post autor: GraszkaŚ »

Dziękuję za wszystkie Wasze pomocne komentarze. Ja nigdy nie byłam na takim pogrzebie, ale jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego typu pochówku, to możesz skontaktować się z zakładem pogrzebowym https://www.pogrzebyonyks.pl/kontakt z Kołobrzegu. Zajmują się m.in. organizacją pogrzebów, transportem zwłok i kremacją. Posiadają w tym zakresie szeroką wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie. Myślę, że będą w stanie odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania.
ódon

Re: pogrzeb

Post autor: ódon »

Takze i my musielismy skorzystac z nalezytych i profesjonalnych uslug pogrzebowych, w zwiazku z odejsciem babci. Odezwalismy sie do BROST https://brost.radom.pl/#!/services z Radomia, ktorym zawdzieczamy :

- zalatwienie spraw w naszym domu
-prawne stwierdzenie zgonu
-obsluga formalnosci ZUS
-kremacje

Nie wspominajac o bardzo eleganckiej ceremonii pogrzebowej, ktora z pewnoscia na wiele lat zapadnie w naszej pamieci. To bylo w pelni godne, ostateczne pozegnanie babci.

prasa do termosublimacji
MirkaŚ

Re: pogrzeb

Post autor: MirkaŚ »

Śmierć bliskiej osoby to naprawdę trudna sprawa i ważne, żeby osoba, która doznała straty niebyła sama. Moja koleżanka ostatnio straciła mamę i one zawsze były we dwie.... Moja koleżanka kompletnie nie wiedziała co ma robić i dobrze , że byłam z nią w tym trudnym czasie i najpierw pojechałam z nią do szpitala po akt zgonu potem do urzędu a następnie zakład pogrzebowy. Moja znajoma wybrała zakład https://www.uslugipogrzebowesopot.com.pl/kontakt i tam już wszystko zaczęłyśmy załatwiać. Dobrze, że trafiliśmy na osoby bardzo wspierające i kompetentne, które nie tylko pomagały ale również pocieszały.
kórtka

Re: pogrzeb

Post autor: kórtka »

Pomoc ze strony domu pogrzebowego Fenix https://uslugipogrzebowe.lubin.pl/ okazała się niezastąpiona. Po raz kolejny przekonałem się , iż w takim wypadku należy oprzeć się na usługach doświadczonych specjalistów. Z ich strony mogliśmy liczyć na kremację, wcześniejszy, międzynarodowy transport zwłok czy zapewnienie nagrobku. Wszystko to miało być swego rodzaju godnym pożegnaniem babci, które faktycznie zrealizowaliśmy. Także i Wy zastanówcie się nad tym.
gadóła

Re: pogrzeb

Post autor: gadóła »

Równie ważne było także zrealizowanie nagrobka. A tym, już na nasze zlecenie zajęli się Karawan https://www.karawankondej.pl/kamieniarstwo realizując kawał konkretnej roboty. Nagrobek miał być swego rodzaju hołdem dla zmarłej babci i wydaje mi się, że udało się ten warunek spełnić. Nagrobek sam w sobie prezentuje się niezmiernie atrakcyjnie i nietuzinkowo, przez co zachęcam do skupienia się na tej ofercie. Jakość odgrywa tutaj istotną rolę, z pewnością będzie się prezentował godnie przez kolejne lata.
Awatar użytkownika
gadka
Posty: 200
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:25

Re: pogrzeb

Post autor: gadka »

Możecie kupić świeże kwiaty, a możecie też kupić gotową kompozycję ze sztucznych kwiatów. Ta druga opcja jest wedlug mnie lepsza ze względu na swoją trwałość. Tutaj https://candelle.pl/kategoria-produktu/ ... wiateczne/ na pewno uda wam się coś wybrać.
Andrzej41

Re: pogrzeb

Post autor: Andrzej41 »

Mogę Wam wszystkim polecić sprawdzić stronę, na której znajdziecie ofertę zakładu kamieniarstwo GRANIKTES, który w swojej ofercie znajdziecie najróżniejsze nagrobki o bardzo wysokiej jakości. Wszystkie informacje o ofercie oraz kontakt znajdziecie na stronie.
Ponter

Re: pogrzeb

Post autor: Ponter »

Witam! Ze swojej strony chcę polecić Państwu hurtownię zniczy - znicze.net , którą ostatnio odkryłem i z jakiej usług jestem niezwykle zadowolony. Mają szeroki wybór zniczy i wkładów wykonanych z rozmaitych materiałów, w różnych kształtach oraz wzorach, co pozwala wybrać produkt do konkretnych oczekiwań klientów. Mam nadzieję, że moja rekomendacja okaże się wartościowa dla tych z Was, jacy poszukują wysokiej klasy produktów w atrakcyjnej cenie.
kami9393

Re: pogrzeb

Post autor: kami9393 »

Nie myślimy na co dzień o tym, co dzieje się na wypadek śmierci naszego bliskiego, dlatego w takich sytuacjach jesteśmy zagubieni i dodatkowo przeżywamy żałobę. Jak poradzić sobie wtedy z organizacją pochówku? Najlepiej będzie, jeśli powierzymy go osobom z domu pogrzebowego. W Toruniu profesjonalnym miejscem jest https://www.dompogrzebowyeden.pl/ .
ODPOWIEDZ