Borelioza - niezbędne informacje

Wątek o zdrowiu - dla poszukujących porad medycznych, dobrego lekarza, informacji o zdrowym trybie życia. Podpowiadamy jak poradzić sobie z przeziębieniem, dzielimy się opiniami na temat lekarzy specjalistów.
FinkaŚ

Borelioza - niezbędne informacje

Post autor: FinkaŚ »

Jeżeli chodzi o boreliozę to jest to dość przykra i nieprzewidywalna choroba. Może dotknąć naprawdę wiele osób i warto wiedzieć jak sobie z nią radzić. Jeżeli zachorujesz na boreliozę to nie martw sie z tą choroba da się zyc o ile jest szybko wykryta. https://wylecz.to/pl/choroby/choroby-za ... lioza.html Ten artykuł bardzo dobrze to obrazuje, przy każdym ugryzieniu kleszcza powinniśmy wykonywac takie badania aby wyeliminować zło w zarodku, to nie są przelewki ani żarty należy wiedzieć jak walczyć z tym problemem.
Zanikła22

Re: Borelioza - niezbędne informacje

Post autor: Zanikła22 »

My mieliśmy w rodzinie przypadek boreliozy, na szczęście sprawa rozeszła się po kościach, ale właśnie dużo było antybiotyków. Jeżeli boicie się wyjmować kleszcza, to pomocny był dla mnie ten zestaw do ich usuwania: https://trixnakleszcze.pl. Dobra cena i profesjonalny przyrząd!
Łania29

Re: Borelioza - niezbędne informacje

Post autor: Łania29 »

Szacuje się, że nawet blisko 30 procent kleszczy znajdujących się w Polsce, jest nosicielami bakterii Borellia, która wywołuję boreliozę. Powoduje to, że nie każde ukąszenie kleszcza oznacza chorobę. Niemal każde natomiast jest bezbolesne i prawie niezauważalne i w tym między innymi tkwi niebezpieczeństwo. Poczytajcie sobie zatem - https://ktomalek.pl/blog/ukaszenie-prze ... iem/w-1874 - informacje z tego bloga mogą okazać się bardzo przydatne podczas najbliższych wakacji.
Łukasz777

Re: Borelioza - niezbędne informacje

Post autor: Łukasz777 »

Za miesiąc zacznie się okres kiedy kleszcze zaczną żerować. Zacznie się więc dość niebezpieczny okres, kiedy może dojść do ukąszenia kleszcza .jak takim sytuacjom zapobiec i jak się zachować jeśli do ukąszenia dojdzie? Poczytajcie - https://ofio.pl/katalog-firm/85179/jaki ... -kleszcza/ - tutaj znajdziecie wszelkie niezbędne informacje.
ODPOWIEDZ