Jaka profilaktyka przed koronawirusem?

Wątek o zdrowiu - dla poszukujących porad medycznych, dobrego lekarza, informacji o zdrowym trybie życia. Podpowiadamy jak poradzić sobie z przeziębieniem, dzielimy się opiniami na temat lekarzy specjalistów.
Awatar użytkownika
Andrea
Posty: 40
Rejestracja: 15 cze 2019, 11:40

Jaka profilaktyka przed koronawirusem?

Post autor: Andrea »

Cześć! Jaką profilaktykę przed koronawirusem polecacie? Wiem, że w Polsce nie ma jeszcze przypadków zarażonych, ale lepiej dmuchać na zimne.
Awatar użytkownika
Krystyna1978
Posty: 4
Rejestracja: 01 maja 2019, 10:10

Re: Jaka profilaktyka przed koronawirusem?

Post autor: Krystyna1978 »

Na pewno zdrowe odżywianie się, unikanie zatłoczonych miejsc i regularna dezynfekcja – jak np. płynem NDP AIR Total+ Green. Według mnie tylko wtedy można dobrze zabezpieczyć się przed potencjalnym zarażeniem. Szczególnie polecam ten środek – sama z niego korzystam i jest naprawdę skuteczny.
Awatar użytkownika
Oda
Posty: 6
Rejestracja: 04 maja 2019, 12:53

Re: Jaka profilaktyka przed koronawirusem?

Post autor: Oda »

Również myślę, że warto zadbać o dezynfekcję różnych powierzchni. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko, że zarazimy się wirusem. Szczególnie wskazane jest to w takich miejscach jak sale operacyjne czy transport publiczny.
Awatar użytkownika
Weronika
Posty: 481
Rejestracja: 23 maja 2019, 9:59

Re: Jaka profilaktyka przed koronawirusem?

Post autor: Weronika »

Myślę, że warto się też zaopatrzyć w octenispet płyn do dezynfekcji . Taki środek nie tylko radzi sobie z bakteriami i grzybami, ale również właśnie z wirusami.
Awatar użytkownika
stokrotka
Posty: 177
Rejestracja: 01 lip 2019, 15:12

Re: Jaka profilaktyka przed koronawirusem?

Post autor: stokrotka »

A słyszeliście o dezynfekcji pieniędzy? Firma avarus ma już takie https://avarus.pl/produkt/plasma-money-sterylizator/ urządzenia do sterylizacji pieniędzy i z tego co widzę jest zainteresowanie i coraz więcej placówek się na to decyduje
Awatar użytkownika
sniezka
Posty: 101
Rejestracja: 30 lis 2019, 10:33

Re: Jaka profilaktyka przed koronawirusem?

Post autor: sniezka »

Na pewno warto bardziej niz zwykle dbac o higiene, co do tego chyba nikt nie ma watpliwosci. Ja nawet dokladniej niz zwykle sprzatam mieszkanie, uzywam do tego parownicy karchera, skutecznie zabija bakterie, zamowilam na myjki.com w fajnej cenie
Awatar użytkownika
serena
Posty: 66
Rejestracja: 24 mar 2020, 22:06

Re: Jaka profilaktyka przed koronawirusem?

Post autor: serena »

Ograniczamy wyjścia, gdzie jest dużo ludzi. Mam na myśli pomieszczenia zamknięte. Na dużej przestrzeni nie ma takiego ryzyka, jeśli zachowujemy bezpieczny dystans i nie rozmawiamy z innymi. Teraz w internecie można napotkać na wiele informacji. Nie wszystkie są prawdziwe. Warto przeczytać artykuł o faktach i mitach odnośnie wirusa na stronie https://www.adamed.expert/. Zebranych mitów jest tam całkiem sporo.
ODPOWIEDZ