Szybka diagnoza - lepiej iść prywatnie?

Wątek o zdrowiu - dla poszukujących porad medycznych, dobrego lekarza, informacji o zdrowym trybie życia. Podpowiadamy jak poradzić sobie z przeziębieniem, dzielimy się opiniami na temat lekarzy specjalistów.
kaliną

Szybka diagnoza - lepiej iść prywatnie?

Post autor: kaliną »

Jakie są wasze doświadczenia na tym polu?
Czy jeśli zależy nam na szybkiej diagnozie, lepiej wybrać się prywatnie do lekarza?
Tutaj https://holsamed.pl/ nawet znalazłam fajny namiar na różne gabinety pod jednym adresem.
Jest to dobra opcja?
ambroży

Re: Szybka diagnoza - lepiej iść prywatnie?

Post autor: ambroży »

Myślę, że tak. Ja od lat chodzę na badania wyłącznie prywatnie. Niemniej jednak wiem, że i na NFZ można się dostać bez oczekiwania w kilkumiesięcznej kolejce , np. w pracowniach Lux Med. Niektóre z nich mają podpisane umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, przy czym ta marka absolutnie nie zaniedbuje pacjentów. Moja mama korzysta z ich usług właśnie na kasę chorych i maksymalnie czekała na rezonans 3 dni. Zakres badań diagnostycznych mają dość szeroki, na stronce https://www.luxmed-diagnostyka.pl/ możesz sprawdzić jak również znaleźć placówkę zlokalizowaną blisko Twojego miejsca zamieszkania.
Awatar użytkownika
stokrotka
Posty: 174
Rejestracja: 01 lip 2019, 15:12

Re: Szybka diagnoza - lepiej iść prywatnie?

Post autor: stokrotka »

Mnie jakoś bardziej przekonuje prywatna opieka medyczna, choruję na endometriozę i w poradniach na nfz nie potrafili mi pomóc, bo nie operują tak rozległej endometriozy a w szpitalu medicover bez problemu mogłam umówić się na taki skomplikowany zabieg nawet z użyciem plazmy argonowej
luluś

Re: Szybka diagnoza - lepiej iść prywatnie?

Post autor: luluś »

Moim zdaniem , jak się leczyć skutecznie, to lepiej iść do prywatnej placówki. Chociażby zobaczcie na Centrum Medyczne Gamma w Warszawie, które specjalizuje się m.in. w ortopedii. Tam można znaleźć samych dobrych specjalistów, którzy dokładnie analizują każdy przypadek chorego. Tam można liczyć na dokładną diagnozę, ponieważ mają innowacyjny sprzęt. Po za tym płatności za leczenie możecie nawet podzielić sobie na raty.
Awatar użytkownika
caryca
Posty: 145
Rejestracja: 27 cze 2019, 16:52

Re: Szybka diagnoza - lepiej iść prywatnie?

Post autor: caryca »

Prywatnie szybciej dostaniesz diagnozę i szybciej zaczniesz leczenie. Wiem jak było w moim przypadku kiedy okazało się że mam hpv. Lekarz w przychodni kazał czekać i powtórzyć badania bo może organizm sam zwalczy wirusa. A prywatnie dowiedziałam się że powinnam owszem wspierać odporność ale ginekolog zalecił też stosowanie papilocare - żelu który usuwa wirusa z okolic szyjki macicy
Awatar użytkownika
Kamilla36
Posty: 359
Rejestracja: 14 sty 2020, 19:30

Re: Szybka diagnoza - lepiej iść prywatnie?

Post autor: Kamilla36 »

Najważniejsze tak naprawdę jest to, aby diagnoza była trafna, a nie szybka. Na stronie: https://cmp.med.pl/cmp-ursynow/patomorfolog/ jest oferta od Warszawskiej kliniki CMP. Decydując się na ich usługi, możesz być pewien, że diagnoza będzie możliwie szybka, ale przede wszystkim trafna i dokładna, bo przyjmują tutaj sami najlepsi specjaliści różnych dziedzin.
Javorśka83

Re: Szybka diagnoza - lepiej iść prywatnie?

Post autor: Javorśka83 »

prywatne kliniki są o tyle lepsze ze nie dosc jest diagnoza szybka, ale również sprzęt jest zazwyczaj najlepszej generacji oraz lekarze nie pracują tam jakby byli tam za karę. dla mnie są same plusy szczególnie gdy odwiedzam https://www.royal-dental.pl/. Jestem pewien ze moje zęby są pod najlepsza opieka :)
Awatar użytkownika
magdi
Posty: 156
Rejestracja: 11 lis 2019, 13:06

Re: Szybka diagnoza - lepiej iść prywatnie?

Post autor: magdi »

Jeśli problem jest poważny to wiadomo, że człowiek szuka pomocy jak najszybciej. Jak nie ma zdrowia to nic się nie liczy. Moja mama ciężko przeszła zakażenie Clostridium Difficile, którego nabawiła się w szpitalu. Leczenie antybiotykami pomogło na krótko, ta bakteria ma tendencję do nawrotów niestety. Szukałam pomocy gdzie się da i też byłyśmy prywatnie u gastrologa. To dzięki niemu dowiedziałyśmy się o przeszczepieniach mikrobioty jelitowej, a wszelkie szczegóły to już poznałyśmy dzięki https://human-biome.com/ . Zajmują się pozyskiwaniem, przygotowaniem i dostarczeniem materiału do takich zabiegów. Aż serce się cieszy jak teraz patrzę na moją mamę, która jest zdrowa, uśmiechnięta, już nie myśli o chorobie.
czułka

Re: Szybka diagnoza - lepiej iść prywatnie?

Post autor: czułka »

Seniorzy mają znacznie lepiej jeśli zapisują się do takiego ośrodka https://podtopolami.eu/ , dom seniora zapewnia wykwalifikowaną kadrę medyczną, wiele zabiegów, spotkań, wieczorków zapoznawczych. Taki rodzaj opieki jest zdecydowanie najlepszy, zdecydowanie was odciąża.
liśka

Re: Szybka diagnoza - lepiej iść prywatnie?

Post autor: liśka »

Ja jednak jestem zwolenniczką leczenia prywatnego. Przykładowo, usg czy rezonans magnetyczny robię w warszawskiej klinice https://multimed.pl/ . Nie jest mi szkoda wydać gotówki, bo obsługa jest na najwyższym poziomie, a też nie mam ochoty czekać na terminy na NFZ.
MarcelaŻ

Re: Szybka diagnoza - lepiej iść prywatnie?

Post autor: MarcelaŻ »

Też jestem zdania, że lepiej zapisać się prywatnie i nie czekać na wizytę z NFZ -u. Ja osobiście potrzebowałam na już dostać się do kardiologa bo od jakiegoś czasu odczuwałam silne kołatanie serca i ogólny niepokój, że może to zawał. W przychodni lekarz rodzinny skierował mnie do kardiologa ale jak zobaczyłam terminy w NFZ to znowu serce zaczęło mi kołatać bo najbliższa wizyta była za 6 miesięcy. Dobrze, że koleżanka poleciła mi kardiologa http://kardiologchojnice.com.pl/oferta-gabinetu/ i zapisałam się właśnie tam.
Janusz

Re: Szybka diagnoza - lepiej iść prywatnie?

Post autor: Janusz »

Ja jestem zdania, że osobista wizyta jest jednak najlepsza i w każdym razie gdy chodzi o mnie to ja również staram się regularnie wykonywać badanie EKG. Właśnie dlatego już wiem, że doskonałym urządzeniem jest na pewno przenośne EKG https://arytmiaserca.pl/produkt/kardia-mobile-6l/ które jak najbardziej każdemu polecam.
sadot

Re: Szybka diagnoza - lepiej iść prywatnie?

Post autor: sadot »

Kiedy szukałam USG, dzwoniłam w różne miejsca. Multimed w Wawie załatwił mi wizytę w ciągu kilku dni. Nie było to gołe badanie, ale również konsultacja, dostałam zalecenia. Na pewno różnicę robi podejście, bo tam rzeczywiście widać zaangażowanie, chęci, podpowiedzi, sugestie. Wyposażenie - jeszcze z takim się nie spotkałam. Fajnie, że ktoś trzyma poziom i oby przy każdym badaniu tak to wyglądało.
ODPOWIEDZ