Zespół cieśni nadgarstka

Wątek o zdrowiu - dla poszukujących porad medycznych, dobrego lekarza, informacji o zdrowym trybie życia. Podpowiadamy jak poradzić sobie z przeziębieniem, dzielimy się opiniami na temat lekarzy specjalistów.
Awatar użytkownika
minka
Posty: 6
Rejestracja: 29 wrz 2019, 23:20

Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: minka »

Boli mnie nadgarstek. Mam zrobić dodatkowe badania, ale na 99% jest to zespół cieśni nadgarstka. Lekarz straszy mnie operacją. Co robić w takiej sytuacji? Można to jakoś inaczej wyleczyć?
Awatar użytkownika
pakosia
Posty: 72
Rejestracja: 29 cze 2019, 20:49

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: pakosia »

Tylko nie decyduj się na operację. Znam wiele osób, gdzie operacja nie przyniosła efektu. Lepiej zdecydować się na leczenie metodą BP.
Awatar użytkownika
venduin
Posty: 187
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:07

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: venduin »

No dobra a czy suplementowanie czegoś na stawy moze temu zapobiec? Pytam, bo znalazłem ciekawy artykuł https://migliori-integratori.it/4flex-u ... colazioni/ na temat stawów i z uwagi na to, że pracuje przy komputerze to chce zapobiec w jakiś sposób zespołowi ciesni nadgarstka bo to lepsze niż późniejsze leczenie. Macie jakies porady w zwiazku z tym?
Awatar użytkownika
minka
Posty: 6
Rejestracja: 29 wrz 2019, 23:20

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: minka »

pakosia pisze: ↑28 paź 2019, 22:34 Tylko nie decyduj się na operację. Znam wiele osób, gdzie operacja nie przyniosła efektu. Lepiej zdecydować się na leczenie metodą BP.
A co to jest ta metoda BP? To jakieś zabiegi czy co to?
Awatar użytkownika
heniutek
Posty: 31
Rejestracja: 05 lis 2019, 9:02

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: heniutek »

Moja siostra to przerabiała. Pomógł jej ortopeda w Warszawie. U niej był jednak ten problem, że ta choroba postępowała bardzo szybko, w ciągu kilku miesięcy od pełni sprawności doszło do tego, że nie była w stanie nawet długopisu utrzymać. Po zabiegu minęło kilka tygodni i ręka już jest w pełni sprawna.
Awatar użytkownika
natasza85
Posty: 15
Rejestracja: 06 lis 2019, 21:28

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: natasza85 »

A to już pewne, że potrzebna jest operacja, może to zbyt pochopna decyzja? Wypróbuj jeszcze jakieś inne rzeczy bardziej naturalne niż środki farmakologiczne. Ostatnio czytałam o bardzo dobrym działaniu przy tych schorzeniach olejków cbd, olejcbd10.pl. To w pełni legalne i przebadane produkty z oleju z konopny. Może warto poczytać o tym i skonsultować to z lekarzem, operacja to już chyba ostateczność?
Awatar użytkownika
penny
Posty: 56
Rejestracja: 10 gru 2019, 17:07

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: penny »

Zespół cieśni nadgarstka to nic przyjemnego :/ U mnie w rodzinie był taki przypadek, mój wujek odczuwał mrowienie i ból w palcach. Potrzebna była konsultacja ortopedyczna w Warszawie. Obeszło się bez operacji, ale wujek musiał brać leki przeciwzapalne i zakładać ortezę na noc.
Awatar użytkownika
marta7900
Posty: 106
Rejestracja: 17 sty 2020, 16:29

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: marta7900 »

Czy przy takiej operacji wykorzystywana jest blokada kręgosłupa?
Awatar użytkownika
magdi
Posty: 156
Rejestracja: 11 lis 2019, 13:06

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: magdi »

A to coś poważnego, nie miałam na szczęście nic takiego. Najlepiej to chyba udać się do ortopedy. Raz, że zbada, postawi diagnozę, a jak będzie trzeba to zleci dodatkowe badania. Dobrego ortopedę znajdziecie w poradni https://cmp.med.pl/cmp-bialoleka/ortopeda/ , różnymi problemami się tam zajmują z podejściem i zaangażowaniem. Nawet na stronie macie dużo informacji.
Kaśka

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: Kaśka »

minka pisze: ↑29 wrz 2019, 23:26 Boli mnie nadgarstek. Mam zrobić dodatkowe badania, ale na 99% jest to zespół cieśni nadgarstka. Lekarz straszy mnie operacją. Co robić w takiej sytuacji? Można to jakoś inaczej wyleczyć?
Ja na Twoim miejscu poszłabym na badanie EMG w Lublinie. Pracują tam specjaliści jeżeli chodzi o zespół cieśni nadgarstka. U mnie okazało się, że można leczyć to bez operacji, której strasznie się bałam.
Awatar użytkownika
MAYA
Posty: 122
Rejestracja: 27 wrz 2019, 8:54

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: MAYA »

W takiej sytuacji najlepiej zwrócić się o pomoc do odpowiedniego specjalisty-ortopedy. Świetny jest Adrian Stępiński, u którego sama się leczyłam i później rehabilitowałam. Ma odpowiednie podejście do pacjentów. Polecam zajrzeć na jego stronę https://www.adrianstepinski.com/, gdzie można znaleźć więcej informacji.
Ptyś

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: Ptyś »

W tej przypadłości lepiej udać się do lekarza. Jeśli jesteś z warszawy to polecam specjalistyczna klinikę ortopedyczna CM Gamma na Żoliborzu. Maja nowoczesną diagnostykę, lekarzy medycyny sportowej i zespół rehabilitantów. Myślę, że tam z pewnością pomogą Ci sie pozbyć bólu nadgarstka.
iza kułaga

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: iza kułaga »

Ptyś pisze: ↑14 cze 2021, 21:12 W tej przypadłości lepiej udać się do lekarza. Jeśli jesteś z warszawy to polecam specjalistyczna klinikę ortopedyczna CM Gamma na Żoliborzu. Maja nowoczesną diagnostykę, lekarzy medycyny sportowej i zespół rehabilitantów. Myślę, że tam z pewnością pomogą Ci sie pozbyć bólu nadgarstka.
A ja w Warszawie bym Ci poleciła jeszcze inną klinikę niż tę o której pisze @ptyś. Nazywa się FIMEDICA. Fachowa obsługa i do tego dobra cena. Generalnie specjalizują się w schorzeniach ortopedycznych więc na miejscu masz wszystko: lekarzy, rehabilitację fizjoterapię, masaże, Poradnię Leczenia Bólu, USG, EMG itp. Polecam Ci bardzo.
łezka

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: łezka »

Tak jak @Iza Kułaga bym Wam poleciła klinikę https://fimedica.pl/ . Mnie konsultował Doktor Sebastian Janiczek. Bardzo dobry i rzetelny lekarz, który nie zbagatelizował problemu, a zalecił dodatkowe badania i pomógł uporać się z bólem. Generalnie tu leczą różne schorzenia, mają super sprzęt i kadrę lekarską.
Sławomir

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: Sławomir »

Zdecydowanie mogę Wam polecić sprawdzić stronę http://ortopedia.org.pl/ , na której znajdziecie ofertę nowoczesnego i profesjonalnego centrum ortopedii i rehabilitacji. Warto korzystać z usług specjalistów, zwłaszcza w przypadku spraw związanych ze zdrowiem.
Walu

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: Walu »

Prywatne centra medyczne często inwestują w edukację pacjentów na temat zdrowego stylu życia i profilaktyki. Na stronie https://zdrowie.pzu.pl/ można znaleźć artykuły i porady na ten temat, co jest ważne w promowaniu długoterminowego zdrowia i dobrego samopoczucia.
ODPOWIEDZ