Na ile wydawana jest licencja transportowa?

Wątek dla fanów samochodów i szukających porad motoryzacyjnych. Nie wiesz, jakie auto wybrać? Szukasz mechanika w Twoim mieście? Napisz, pomożemy!
noloś

Na ile wydawana jest licencja transportowa?

Post autor: noloś »

Czy ktoś z was może mi powiedzieć na jaki okres czasu wydawana jest licencja transportowa ? Czy jest to wydawane raz na długie lata czy po prostu jednorazowo? Dopieo pierwszy raz będę wyrabiać więc nie wiem, zaczynam swoją przygodę w branży transportu
Awatar użytkownika
Weronika
Posty: 481
Rejestracja: 23 maja 2019, 9:59

Re: Na ile wydawana jest licencja transportowa?

Post autor: Weronika »

Całkiem dużo wartościowych i przydatnych informacji na temat licencji transportowej przewoźnika znajdziesz również na stronie internetowej https://europim.pl/licencja-transportowa-przewoznika/. Tak więc jeśli interesuje Cię ten temat, to polecam się z tym zapoznać ;)
Jeży

Re: Na ile wydawana jest licencja transportowa?

Post autor: Jeży »

Nie mam zielonego pojęcia na ten temat. Jednak jazda bez karty kierowcy nie powinna mieć miejsca. Niestety wiele firm o tym zapomina, przez co naraża się na wysokie kary narzucane przez Inspekcję Transportu Drogowego. Lepiej tego pilnować, jeżeli nie chcecie wydawać zbędnie pieniędzy na niedopatrzenia.
wuik

Re: Na ile wydawana jest licencja transportowa?

Post autor: wuik »

To sprawa indywidualna, ogólnie licencja transportowa może zostać przyznana na okres od 2 lat do 50 lat, a wydaje ją lokalny Zarząd Dróg i Transportu, więc od nich to wszystko zależy. My dostaliśmy licencje na długi czas i już od ponad 10 lat z niej korzystamy. W pracy co raz wprowadzamy nowe rzeczy. Od kilku miesięcy nasi kierowcy korzystają na rasach z radiotelefonów i one bardzo dobrze się im sprawdzają. Te urządzenia wynajmujemy z firmy Abekom Plus https://abekom.pl/kontakt/ ze Szczecina, działają one świetnie, wynajem przebiega na korzystnych warunkach, w atrakcyjnych cenach, polecam
ODPOWIEDZ