Jakie studia wybrać?

Szukasz porady? Chcesz wiedzieć, co na dany temat sądzą inni? Pytaj, na pewno ktoś Ci pomoże!
Z Anką na studia

Jakie studia wybrać?

Post autor: Z Anką na studia »

Kraków - to miejsce, w którym zawsze chciałam studiować. Kierunek? Chyba Informatyka, bo dość mocno rozważam zostanie programistką. Szukałam na różnych uczelniach, ale widzę ze sporo uczą teorii, mało praktyki i nie do końca wiadomo, czy oprogramowania są nowe, czy z zeszłej epoki.
Ale trafiłam na taką ofertę https://wsei.edu.pl/dla-studentow/infor ... -kierunku/ i chyba mnie przekonali do siebie, szczególnie tym, że współpracują z Microsoftem.
wącka

Re: Jakie studia wybrać?

Post autor: wącka »

Ja już w liceum wiedziałam, ze chcę iść na kierunek medyczny. Wahałam się pomiędzy pielęgniarstwem a położnictwem ale ostatecznie postawiłam na ten drugi kierunek :) jeśli chodzi o uczelnię to papiery złożyłam na Mazowiecką Uczelnię Medyczną w Warszawie https://mum.edu.pl/studia-licencjackie-poloznictwo/. Zdecydowanie polecam tą szkołę, wysoki poziom, super wykładowcy, ciekawe zajęcia.
Tosieńńka

Re: Jakie studia wybrać?

Post autor: Tosieńńka »

Cześć. Ja nie miałam żadnych problemów z wyborem kierunku. Od zawsze interesowały mnie studia kraków https://www.ignatianum.edu.pl. Już w pierwszej klasie liceum wiedziałam, że pójdę na pedagogikę. Obecnie jestem na drugim roku i potwierdzam słuszność wyboru ;) Nauka jest na bardzo wysokim poziomie, a o to mi właśnie chodziło.
Awatar użytkownika
irka
Posty: 80
Rejestracja: 13 gru 2019, 17:00

Re: Jakie studia wybrać?

Post autor: irka »

Może zarządzanie? Jeśli interesuje Was taki kierunek to na https://vizja.pl/studia-wyzsze/zarzadzanie,wk6.html odsyłam. Uczelnia w Warszawie, mają naprawdę wysoki poziom, świetną kadrę profesorską. Można studiować stacjonarnie bądź niestacjonarnie, wiele kierunków prowadzą również obecnie online. Można sprawdzić na stronie jaki program jest przewidziany na danym kierunku.
nótella

Re: Jakie studia wybrać?

Post autor: nótella »

Ostatnio sporo szukałem w Internecie informacji na ten temat, i udało się rozwiać wątpliwości. Już nie musisz błądzić i tracić czas na szukanie odpowiedzi na twoje pytania, bo zrobiłem to za Ciebie! Wystarczy że wejdziesz w tę stronę www a dowiesz się więcej ... https://presscontent.pl/artykuly-sponsorowane/
mąka

Re: Jakie studia wybrać?

Post autor: mąka »

Zdecyduj się na studia, które nie tylko będą Ciebie interesować, ale również po których nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem pracy. Jednym z kierunków niezwykle interesujących jest bez wątpienia https://vizja.pl/studia-wyzsze/prawo-w- ... ,ws60.html - czy kiedykolwiek rozważaliście studiowanie prawa w zarządzaniu przedsiębiorstwem? Może warto to rozważyć?
Karolina

Re: Jakie studia wybrać?

Post autor: Karolina »

Zgoda, studia muszą was przede wszystkim interesować no i warto pomyśleć, czy po danym kierunku będzie praca. Pielęgniarstwo zawsze ma rację bytu i jeśli czujecie powołanie w tym kierunku to powiem wam, że warto się przyjrzeć temu kierunkowi w Wyższej Szkole Gospodarki Krajowej w Kutnie. WSGE stworzyło Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych, gdzie warunki nauki są na wysokim poziomie, studenci mogą korzystać z nowoczesnych urządzeń, dzięki którym mogą uczyć się zarówno umiejętności teoretycznych, jak i praktycznych. Znajduje tam się m.in. świetnie wyposażona sala symulacji BLS umożliwia przeprowadzenie zajęć praktycznych z zakresu podstawowej resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz udzielenia pierwszej pomocy. Po szczegóły odsyłam was do strony internetowej Centrum: https://www.centrumsymulacjimedycznych.pl/o-nas Moja siostra tam studiuje i jest ogromnie zadowolona z wyboru.
Majkela

Re: Jakie studia wybrać?

Post autor: Majkela »

No ja dlugo sie zastanawialam nad tym jakie studia wybrac, mialam kilka na uwadze i ostatecznie zdecydowalam sie na pedagogike specjalną https://uczelniakorczaka.pl/ tutaj studiuuje, Ta uczelnia to strzał w dziesiatke
Awatar użytkownika
martka
Posty: 119
Rejestracja: 03 lut 2020, 10:47

Re: Jakie studia wybrać?

Post autor: martka »

Faktycznie, nie jest to takie proste zadanie jakby mogło się wydawać. W końcu chodzi o nasze wykształcenie oraz kwalifikacje. Generalnie, to każdy kto pracuje w oświacie - powinien iść na przód, a nie stać w miejscu. Studia podyplomowe to strzał w dziesiątkę. Dlatego uważam, ze warto zapisać się na studia https://www.podyplomowka.edu.pl/zapisy- ... odyplomowe , tym bardziej że możecie wybierać spośród wielu specjalności.
Sobi74

Re: Jakie studia wybrać?

Post autor: Sobi74 »

Myślę, że ważne jest to, aby wybrać studia, które zapewnią stabilne i godne zatrudnienie. Pod adresem: https://studiuj.uek.krakow.pl/forma-stu ... 1-stopien/ jest oferta uczelni gdzie różnorodność kierunków jest spora, a najbardziej zainteresowała mnie rachunkowość.
rogerka

Re: Jakie studia wybrać?

Post autor: rogerka »

A moze policealna szkola medyczna https://www.collegium.com.pl/ ? warto sobie zerknac, na stronie sa podane konkretne informacje odnosni rekrutacji. Elastyczność w organizacji zajęć ułatwia pogodzenie nauki z innymi zobowiązaniami
Inna

Re: Jakie studia wybrać?

Post autor: Inna »

Kazdy , kto planuje studiowac fizjoterapie, powinien wziąc pod uwage tą uczelnię we Wrocławiu https://www.wsf.wroc.pl/ poziom bardzo wysoki, ale dzieki temu bedzie sie mialo bardzo dobre wykształcenie
Inna

Re: Jakie studia wybrać?

Post autor: Inna »

Kazdy , kto planuje studiowac fizjoterapie, powinien wziąc pod uwage tą uczelnię we Wrocławiu https://www.wsf.wroc.pl/ poziom bardzo wysoki, ale dzieki temu bedzie sie mialo bardzo dobre wykształcenie
izabellakrol

Re: Jakie studia wybrać?

Post autor: izabellakrol »

Takie jakie posobają sie tobie a nie innym. Ja ukonczylam pedagogike ale to nie moje zycie.. potem wybralam podyplomowke na uniwersytecie ekonomicznym we wroclawiu i tu zrobilam calkowicie inny kierunek :) zmienilam swoje zycie
ODPOWIEDZ