PPK co to jest?

Wszystko co musisz wiedzieć o pracy, pracodawcach, ale i o sposobach spędzania czasu wolnego. Zapraszamy do dyskusji wszystkich poszukujących informacji o firmach, poleceń i tych, którzy po prostu chcą podyskutować o pracy.
Awatar użytkownika
penny
Posty: 56
Rejestracja: 10 gru 2019, 17:07

PPK co to jest?

Post autor: penny »

Hej, szukam jakiegoś doradztwa w wyborze PPK. Zupełnie się na tym nie znam, a gromadzenie oszczędności brzmi całkiem sensownie. Chciałabym żeby mi to ktoś jasno wytłumaczył.
kseniuś3093

Re: PPK co to jest?

Post autor: kseniuś3093 »

A wiecie może czy ppk jest obowiązkowe ? Czy każdy pracownik musi zapewnić taki program swoim pracownikom? Pytam, ponieważ niedługo otwieram swoją firmę i będę zatrudniać sporo pracowników. Dlatego chciałabym coś więcej na ten temat wiedzieć. Poszukam info na stronie https://www.szkola-ryzyka.pl/ppk-czym-s ... -dzialaja/
Mańka25

Re: PPK co to jest?

Post autor: Mańka25 »

PPK co to jest ? PPK to w skrócie Pracownicze Plany Kapitałowe. Program ten ma dawać pracownikom możliwość dobrowolnego oszczędzania na dodatkową emeryturę ale jest obowiązkowy dla pracodawców. Prognozy odnośnie naszych przeszłych emerytur nie są obiecujące więc lepiej o swojej przyszłości pomyslec wcześniej kiedy pensja jeszcze jest większa.
ODPOWIEDZ