praca w Niemczech

Wszystko co musisz wiedzieć o pracy, pracodawcach, ale i o sposobach spędzania czasu wolnego. Zapraszamy do dyskusji wszystkich poszukujących informacji o firmach, poleceń i tych, którzy po prostu chcą podyskutować o pracy.
Awatar użytkownika
ropucha
Posty: 64
Rejestracja: 10 paź 2019, 13:29

praca w Niemczech

Post autor: ropucha »

Hejka. Mój narzeczony aby zarobić na wesele i budowę postanowił wyjechać do Niemiec do pracy na budowie. Nie jestem tym zachwycona ale nie mamy wyjścia. Dlatego też razem z nich udałam się do firmy Inserv https://www.inserv.com.pl/ która pomoże mu w znalezieniu takiej pracy jaką szuka. W dodatku firma ta zapewnia dojazd na miejsce pracy oraz ubezpieczenie zdrowotne. Dlatego każdy kto myśli o takiej pracy to powinien skorzystać z ich pomocy
Awatar użytkownika
Weronika
Posty: 481
Rejestracja: 23 maja 2019, 9:59

Re: praca w Niemczech

Post autor: Weronika »

W znalezieniu zatrudnienia u naszych zachodnich sąsiadów może Wam również pomóc Agencja Pracy Tymczasowej Poland Workforce. Z jej ofertami pracy możecie zapoznać się na stronie internetowej https://polandworkforce.com/praca-za-granica/, do czego serdecznie Was zachęcam :)
Awatar użytkownika
martka
Posty: 107
Rejestracja: 03 lut 2020, 10:47

Re: praca w Niemczech

Post autor: martka »

W większości dużych miast problem bezrobocia nie istnieje. Zatrudnienia jest mnóstwo, patrzcie po znanych portalach - MG Solutions. Kto chce znaleźć pracę, ten ją dostanie, nawet bez doświadczenia. Wiele firm bierze pracowników, którzy nie mają żadnego przygotowania, sami ich wszystkiego uczą. Tak więc jeśli tylko wam zależy na zatrudnieniu, to je dostaniecie.
Awatar użytkownika
americanoo
Posty: 18
Rejestracja: 17 lut 2020, 14:16

Re: praca w Niemczech

Post autor: americanoo »

Mam sprawdzoną agencję https://laxocare.pl/ która uczciwie wypłaca wynagrodzenie i odnosi się do pracowników z szacunkiem. Dają bardzo dobre stawki, zapewniają transport, zakwaterowanie i opiekę koordynatorki przez telefon na czas trwania zlecenia.
Awatar użytkownika
mateo
Posty: 29
Rejestracja: 27 lis 2019, 13:24

Re: praca w Niemczech

Post autor: mateo »

Dużo osób wyjeżdża do pracy do Niemiec.
Awatar użytkownika
magdi
Posty: 156
Rejestracja: 11 lis 2019, 13:06

Re: praca w Niemczech

Post autor: magdi »

Są osoby i wcale nie jest ich mało, które taką pracę za granicą sobie chwalą. Wiadomo, kwestie finansowe są tutaj można powiedzieć kluczowe, ale też zadowolenie z samej pracy i warunków. Dużą popularnością cieszy się praca w charakterze opiekunki czy opiekuna osób starszych. Są firmy takie jak https://nursecare24.pl/ , które w znalezieniu i podjęciu takiej właśnie pracy pomagają. Kontaktując się z nimi dowiecie się jakie mają oferty pracy i jak wyglądają wszystkie formalności. Oczywiście we wszystkim pomagają co ważne.
Awatar użytkownika
venduin
Posty: 187
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:07

Re: praca w Niemczech

Post autor: venduin »

A w jaki sposób pisaliście CV mam na mysli to czy samy czy np. przy pomocy kreatorów CV takich jak https://ciekawecv.pl/? Z tego co widzę jest kilka możliwych szablonów więc każdy może dopasować to wedle własnych potrzeb. Sam potrzebuję teraz trochę poprawić moje aktualne CV i myślę w jaki sposób to zrobić. Doradźcie trochę!
Awatar użytkownika
moniam12
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2019, 18:55

Re: praca w Niemczech

Post autor: moniam12 »

venduin pisze: ↑01 wrz 2020, 11:05 A w jaki sposób pisaliście CV mam na mysli to czy samy czy np. przy pomocy kreatorów CV takich jak https://ciekawecv.pl/? Z tego co widzę jest kilka możliwych szablonów więc każdy może dopasować to wedle własnych potrzeb. Sam potrzebuję teraz trochę poprawić moje aktualne CV i myślę w jaki sposób to zrobić. Doradźcie trochę!
Ja zawsze sama robię CV, każde dostosowuje pod pracodawcę, do którego wysyłam :P Ostatnio pomagałam tacie zrobić CV pod oferty z tej strony https://inserv.com.pl/kategoria/prace-wykonczeniowe/ i bardzo szybko do niego zadzwonili! Agencja wydaje się być zaufana, dlatego mam nadzieję, że wszystko się uda :)
Awatar użytkownika
marija80
Posty: 74
Rejestracja: 26 wrz 2019, 9:47

Re: praca w Niemczech

Post autor: marija80 »

Ja też od jakiegoś czasu pracuje w Niemczech, jestem tu opiekunką osób starszych :) współpracuję z agencją Dolce Vita. Polecam bo to rzetelna i uczciwa firma. Dobre stawki, premie, pensje zawsze wypłacane na czas :) Zapewniają dojazd na miejsce pracy, dbają o swoich pracowników.
piąka34

Re: praca w Niemczech

Post autor: piąka34 »

Pracując w Niemczech trzeba się też rozliczać tam z podatku, tutaj https://zwrot-podatkow.pl/zwrot-podatku-z-niemiec macie ofertę firmy która może się tym zająć za was, załatwić zwrot z podatku. To profesjonaliści których też mój mąż wynajmował, był zadowolony.
Awatar użytkownika
migrena
Posty: 114
Rejestracja: 13 sie 2019, 9:09

Re: praca w Niemczech

Post autor: migrena »

To wszystko ma być przemyślane i odpowiedzialne. System XTB daje wam xstation, demo, opiekuna, wszystkie niezbędne materiały edukacyjne, a dalej to już kwestia podejmowania odpowiedzialnych decyzji i przede wszystkim waszej odpowiedniej wiedzy.
Awatar użytkownika
martka
Posty: 107
Rejestracja: 03 lut 2020, 10:47

Re: praca w Niemczech

Post autor: martka »

Czy ktoś z was pracował jako opiekunka osób starszych w Niemczech? Jeśli tak, to przez jaką agencję? Właśnie znalazłam ofertę https://www.aterima-med.pl/ i nie ukrywam, że bardzo mnie zainteresowała. Chętnie poznam tez wasze zdanie na ten temat.
ODPOWIEDZ