Skuteczne inwestowanie

Wszystko co musisz wiedzieć o pracy, pracodawcach, ale i o sposobach spędzania czasu wolnego. Zapraszamy do dyskusji wszystkich poszukujących informacji o firmach, poleceń i tych, którzy po prostu chcą podyskutować o pracy.
Kaśka32

Skuteczne inwestowanie

Post autor: Kaśka32 »

Nie wiem jak wy do tego tematu podchodzicie ale moim zdaniem skuteczne inwestowanie jest wtedy jeśli nasze zainwestowane pieniądze realnie wzrosną, czyli wzrosną o tyle ,że zarobimy powyżej poziomu inflacji. Niestety ale oszczędzanie w bankach dzisiaj to strata pieniędzy bo zysk z lokaty jest zdecydowanie poniżej poziomu inflacji. W internecie znalazłam wiele informacji na ten temat a także różnych poradników ale ten to po prostu poradnik - inwestowanie dla początkujących .Myślę ,że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie więc zachęcam do lektury, bo jest po prostu dobra.
Awatar użytkownika
Kamilla36
Posty: 359
Rejestracja: 14 sty 2020, 19:30

Re: Skuteczne inwestowanie

Post autor: Kamilla36 »

Najważniejsze jest to, aby do inwestycji podejść z odpowiednią rozwagą. Przy tej okazji polecam Ci skorzystać z oferty dostępnej na stronie: https://ipopematfi.pl/ . Mnie najbardziej zainteresowały usługi brokerskie tej firmy, więc zwróć na nie uwagę. Polecam ;)
róża

Re: Skuteczne inwestowanie

Post autor: róża »

Według mnie, warto wziąć pod uwagę np. fundusz inwestycyjny. Widzę, że takie rozwiązania robią się coraz bardziej popularne wśród moich znajomych i sama zaczynam się zastanawiać nad skorzystaniem z niego. To dobry pomysł, jeżeli chcemy podarować sobie lepszą przyszłość.
słodna

Re: Skuteczne inwestowanie

Post autor: słodna »

Kaśka32 pisze: ↑30 cze 2021, 19:23 Nie wiem jak wy do tego tematu podchodzicie ale moim zdaniem skuteczne inwestowanie jest wtedy jeśli nasze zainwestowane pieniądze realnie wzrosną, czyli wzrosną o tyle ,że zarobimy powyżej poziomu inflacji. Niestety ale oszczędzanie w bankach dzisiaj to strata pieniędzy bo zysk z lokaty jest zdecydowanie poniżej poziomu inflacji.
To prawda, zgadzam sie z Tobą i myślę że oszczędzanie w ppk ma większy sens bo tam masz dopłatę od pracodawcy i od państwa co też daje niemałe zyski w rezultacie. Tu http://rogala.pl/ponad-150-zysku-w-ppk- ... iesiacach/ już zostało wyliczone ile można było zyskać w ciągu roku
Awatar użytkownika
martka
Posty: 119
Rejestracja: 03 lut 2020, 10:47

Re: Skuteczne inwestowanie

Post autor: martka »

Nie wiem czy wiecie, ale całkowita likwidacja stawki WIBOR ma nastąpić dopiero na koniec 2024 roku. Niemniej jednak, niektóre instytucje już wdrażają opracowane zmiany na stawce wiron. Najlepiej będzie, jeżeli poświęcicie trochę swojego czasu i przeczytacie artykuł dostępny na stronie https://www.lublin112.pl/obligacje-skar ... ie-wiecej/ Dzięki niemu, poszerzycie swoją wiedzę w tym zakresie.
Mariusz727

Re: Skuteczne inwestowanie

Post autor: Mariusz727 »

Inwestowanie w nieruchomości pod wynajem umożliwia dywersyfikację portfela inwestycyjnego. Posiadanie nieruchomości stanowi alternatywę dla inwestycji w akcje, obligacje czy fundusze inwestycyjne, co pozwala zrównoważyć ryzyko i zwiększyć potencjalną stopę zwrotu. Kupno kupno lokalu pod wynajem to w większości przypadków trafna inwestycja.
ODPOWIEDZ