Kosmetyki z dobrym składem

Szukasz idealnego kosmetyku dla Twojego typu cery? Przetestowałaś nowy produkt i chcesz się tym podzielić? A może chcesz znaleźć dobry salon kosmetyczny w Twojej okolicy? Napisz o tym, pytaj i dziel się wiedzą!
Awatar użytkownika
tyria
Posty: 1
Rejestracja: 03 wrz 2021, 1:00

Kosmetyki z dobrym składem

Post autor: tyria »

Wiecie co, zdałam sobie ostatnio sprawę z tego, że warto zacząć zwracać zdecydowanie większą uwagę na to, jakich kosmetyków używam. Ważny jest przecież skład i to nie tylko ze względu na działanie, ale też na ekologię (ważne jest też to, żeby kosmetyki nie były testowane na zwierzętach. Odkryłam że dobrą ofertę takich kosmetyków ma apteka online Mirowska, znacie?
Magda12

Re: Kosmetyki z dobrym składem

Post autor: Magda12 »

Jeśli szukacie dobrych jakościowo naturalnych kosmetyków to sprawdźcie sobie ofertę firmy Dushka Cosmetics - https://dushkacosmetics.pl/. Mają duży wybór kosmetyków do pielęgnacji ciała, twarzy, szamponów, kremów do ciała itp. Ich kosmetyki są ręcznie robione, mają fajne zapachy, są delikatne i wyjątkowe. Są robione z wysokiej jakości składników, bezpieczne nawet dla wrażliwej skóry, skłonnej do podrażnień. Co również dla mnie ważne nie są one testowane na zwierzętach.
Ignasia

Re: Kosmetyki z dobrym składem

Post autor: Ignasia »

Testowałam te kosmetyki i jestem z nich bardzo zadowolona. Moim zdaniem marka jest niedoceniana, a opakowania prezentują się pięknie. Poza nimi korzystam też z innych naturalnych kosmetyków do twarzy, ciała i włosów. Dzięki nim udaje mi się utrzymać skórę w dobrej kondycji. Moim ostatnim odkryciem są hydrolaty (takie coś https://spinkiiszpilki.pl/hydrolaty-kon ... cji/b_szaq) i w tym produktach po prostu się zakochałam. Uwielbiam hydrolat różany - ma cudowny, kwiatowy zapach i stosuję go prawie codziennie (chyba że zapomnę lub bardzo się spieszę). Mogłabym go stosować non stop, bo nie pozostawia na skórze lepkiej warstwy i fajnie nawilża. Mam też w domu kilka innych produktów tego typu. Najlepiej w przypadku pojawiania się jakichś niedoskonałości działa hydrolat z czystka, bo błyskawicznie przynosi ulgę i redukuje stany zapalne. Z kolei hydrolat lipowy używam zamiast toniku i również ma piękny zapach. Najbardziej orzeźwiające są hydrolaty aloesowe, oczarowe i z melisy. Ten ostatni moim staniem jest jednym z najlepszych, bo mam wrażenie, że mnie odpręża. Dzięki niemu sięgnęłam po melisę także w pielęgnacji włosów. Wracając jednak do kosmetyków z dobrym składem, to moim zdaniem powinny być przede wszystkim proste. Na liście składników nie mogą pojawiać się jakieś dziwne pozycje, typu barwniki, konserwanty i inne tego typu rzeczy. Skład powinien być prosty i czytelny, inaczej produkt dla mnie jest wart uwagi. Wiem, że w niektórych problemach trzeba czegoś o silniejszym działaniu, ale są to raczej sytuacje wyjątkowe.
Irena_78

Re: Kosmetyki z dobrym składem

Post autor: Irena_78 »

Obecnie szukam kosmetyków dla swojej nastoletniej córki. Ma 15 lat i zaczął się u niej pojawiać trądzik, dlatego coraz bardziej naciska mnie, żebym pomogła jej coś znaleźć, bo jestem bardziej doświadczona. Owszem, sobie potrafię wybrać produkty z dobrym składem, ale już dla nastolatki to kompletnie nie mam pojęcia jak do tego podejść. Czytałam trochę na różnych stronach, np. tu https://boskamatka.pl/kosmetyki-dla-nas ... yny/b_xchj no i mam jakieś tam wskazówki. Przede wszystkim chciałabym, żeby składniki kosmetyków regulowały wydzielanie sebum, bo cera faktycznie dość mocno jej się świeci, co jest w sumie normalne przy trądziku. Może warto by było postawić na coś antybakteryjnego? Tylko teraz pytanie, w którą stronę iść: kosmetyków naturalnych czy raczej czegoś bardziej z apteki? Tutaj mam poważną zagwozdkę, bo nie chciałabym jej pakować zbyt dużo chemii na skórę. Tylko czy naturalne składniki będą w stanie poradzić sobie z typowo młodzieńczymi problemami skóry? Córka raczej się nie maluje, podkładu i pudru nie używa i nigdy nie używała, czasem tylko delikatne cienie i tusz do rzęs. Do tej pory używała jakichś kremów znanych marek, ale odkąd zaczął się problem z trądzikiem, to zrezygnowała z większości z nich. Ponoć w takim przypadku warto sięgać po kosmetyki z maksymalnie prostym, krótkim i bezpiecznym składem. Czy macie jakieś sprawdzone propozycje? Albo wskazówki, jakich składników nie powinno w kosmetykach zabraknąć? Będę wdzięczna za każdą podpowiedź i wskazówkę, w którą stronę iść :)

f1 kurier
vikaa

Re: Kosmetyki z dobrym składem

Post autor: vikaa »

Przede wszystkim, jak chcemy mieć pewność co do jakości poszczególnych produktów, to najlepiej je kupować ze sprawdzonego miejsca. Chociażby tutaj https://vica.pl/964-podklady-i-fluidy-d ... rka-Loreal macie produkty znanych firm i w rozsądnej cenie. Ja planuje kupić tam podkład do twarzy, bo mi się kończy.
Anna o

Re: Kosmetyki z dobrym składem

Post autor: Anna o »

Bardzo skrupulatnie wybieram kosmetyki dla siebie jestem alergikiem i na większość jestem uczulona :( po dość długim szukaniu trafiłam na bardzo dobre kosmetyki z bielendy mają dobry skład
Sandra E

Re: Kosmetyki z dobrym składem

Post autor: Sandra E »

Ja od lat szukałam czegoś co mnie nie uczuli a jednocześnie przyniesie skutki na przebarwienia . teraz używam takiego serum z bielendy z witaminą c . bardzo dobry ma skład i super efekty sa
ODPOWIEDZ