Strona 1 z 1

Wysuszony trawnik: co robić?

: 08 lip 2020, 18:16
autor: Ignis
Wysuszony trawnik: co robić?
Macie pomysły żeby go trochę podratować od tej cholernej suszy?

Re: Wysuszony trawnik: co robić?

: 09 lip 2020, 7:53
autor: RombPodlaski
Znam ten ból..
ja robię tak: podlewam koło czwartej albo piatek rano, bo zauważyłam, że najwydajniej wtedy to na trawę działa,
poza tym wygrabiam grabiami wszystko co jest zasuszone i staram się spulchniac ziemię tak, żeby tam dochodziło powietrze.
Jak na razie pomaga, ale mam jeszcze parę tipów ze strony https://www.ogarnijogrod.pl/jak-dbac-o- ... sie-suszy/
- tu masz fajny artykuł właśnie o różnych sztuczkach i srodkach, które pomogą
utrzymać trawnik w dobrej formie nawet w czasie takich upałów.
W tym roku to kwiecień dął roślinom popalić, a teraz efekty..

Re: Wysuszony trawnik: co robić?

: 31 sie 2020, 9:15
autor: caryca
Trawnik nie tylko trzeba regularnie podlewać ale też musisz go regularnie kosić. Wiem że czasem brakuje na to czasu i chęci ale ja kupiłam sobie takiego https://robofarma.com/ robota do koszenia trawy :)

Re: Wysuszony trawnik: co robić?

: 18 kwie 2021, 12:15
autor: venduin
No jak to co robić, podlewać! Ja pielęgnuję mocno swój trawnik, a do koszenia używam sprzętu od producenta https://www.alpina-garden.com/pl/produkty/koszenia i każdego roku wygląda znakomicie. Dbam o ogród ponieważ uważam, że to świetna wizytówka mojego domu. Piękny ogród to u mnie podstawa:)

podaruj zdrowie

Re: Wysuszony trawnik: co robić?

: 29 kwie 2021, 18:39
autor: ogród
Nie bardzo się na tym znam, ale można pompy do odwodnień , która pozwoli wam cofać potem te wodę na ogrody? Wiem że ona nie zawsze jest czysta, ale ile wody z chmur może się w ten sposób uratować i przestać marnować. Moim zdaniem powinniście o czymś takim pomyśleć, ale zrobicie, tak, jak uważacie.

Re: Wysuszony trawnik: co robić?

: 25 maja 2021, 20:09
autor: codzienny
Z całą pewnością również i sam trawnik warto jest podlewać, gdyż to może być problem zbyt słabego nawadniania. Ja w takiej sytuacji również zachęcam do przeczytania artykułu https://domotechnika.pl/co-to-jest-podl ... ie-oplaca/ gdzie dość dokładnie opisano czym w ogóle jest podlewanie kropelkowe.

Re: Wysuszony trawnik: co robić?

: 30 cze 2021, 12:05
autor: milla27
Pierwsze co to regularnie go podlewać. Trawnik bardzo nie lubi suszy. Jak trochę odbije zastosuj nawóz do trawników. Na przykład ten https://ogrodniczy.com/nawozy-do-trawni ... plus-3-5kg możesz wykorzystać. Poprawi stan trawy, ale pozytywnie wpłynie także na samą glebę. Jest bezpieczny dla dzieci i zwierząt więc o to też nie trzeba się martwić.

Re: Wysuszony trawnik: co robić?

: 02 lip 2021, 21:47
autor: baskaa
Bardzo fajny jest ten system autoamtycznego nawadniania :) nam ogolnie ogrod projektowala firma https://ogrodnicy.pl/ i wlasnie cos takiego uwzglednili, nie trzeba sie martwic podlewaniem itp bo wszystko dzieje sie praktycznie samo, duza oszczednosc czasu wedlug mnie i spora wygoda

Re: Wysuszony trawnik: co robić?

: 17 sie 2021, 17:53
autor: niekł
Nie wiem co, oprócz podlewania, może pomóc. Możesz jeszcze poszukać jakichś środków na stronie sklepu internetowego Graminas: https://graminas.pl/mieszanki-trawnikowe Oni mają rozbudowana ofertę i korzystne ceny. My tam kupiliśmy naszą mieszkankę traw oraz nawozy różnego rodzaju. Zdecydowanie warto skorzystać z ich usług, tam zaopatrujemy się co roku, produkty tam dostępne są wysokiej jakości, polecam.

Re: Wysuszony trawnik: co robić?

: 15 wrz 2021, 6:07
autor: mamń
No naszego nie udało się uratować, w ogóle nie urósł nawet dobrze, bo mieliśmy puste przestrzenie. Zamiast tego zdecydowaliśmy się na trawnik gotowy, taki na folii, który kupiliśmy z firmy Trawa z Rolki https://www.trawa-z-rolki.pl/oferta/tra ... a-na-folii z Lubiczowa. Ich oferta jest szeroka, mają naprawdę wysokiej jakości produkty, trawniki od nich wyglądają świetnie, są gęste, mają ładny kolor, nasz bardzo nam się podoba, polecam.

Re: Wysuszony trawnik: co robić?

: 15 wrz 2021, 7:31
autor: Sławka445
Ignis pisze: ↑08 lip 2020, 18:16 Wysuszony trawnik: co robić?
Macie pomysły żeby go trochę podratować od tej cholernej suszy?
Jeśli masz problemy w pielęgnacji ogrodu, to zajrzyj do tego bezpłatnego poradnika https://poradnikogrodniczy.pl/. Można tam znaleźć wiele fachowych wskazówek napisanych w bardzo przystępny sposób.

Re: Wysuszony trawnik: co robić?

: 27 lis 2023, 8:39
autor: Wirek
Istotnym aspektem pomp do deszczowni jest ich trwałość i odporność na różne warunki atmosferyczne. Warto wybierać pompy wykonane z materiałów odpornych na korozję i inne czynniki zewnętrzne. Szczegółowe informacje o materiałach i konstrukcji pomp do deszczowni znajdziesz na https://eko360.pl/wszystko-o-pompach-do-deszczowni/ i jak dla mnie to są bardzo praktyczne porady.

Re: Wysuszony trawnik: co robić?

: 15 maja 2024, 9:25
autor: gadka
Kupując nasiona traw od sprawdzonego producenta, można liczyć na wsparcie w postaci szczegółowych informacji na temat siewu, pielęgnacji oraz konserwacji trawnika. Dzięki temu proces tworzenia i utrzymania zielonej przestrzeni wokół domu staje się prostszy i bardziej efektywny. Ja zdecydowałam się na producenci traw i jak najbardziej polecam