Strona 1 z 1

Jak pielęgnować ogród?

: 12 lip 2021, 18:00
autor: odeta-63
W jaki sposób dbacie o swoje ogrody? Ja po jakimś czasie doszłam do wniosku, że pielęgnacja ogrodów Jankowice to coś, czym powinni zająć się specjaliści, bo sama nie mam odpowiedniego podejścia do roślin, a nie chciałabym w żaden sposób im zaszkodzić. Wy zajmujecie się tym na własną rękę czy też polegacie na ekspertach od ogrodnictwa?

Re: Jak pielęgnować ogród?

: 19 lip 2021, 19:27
autor: Koń
Mając własny ogród, trzeba nieustannie niego dbać. Niestety nie mam ręki do roślin, więc takimi sprawami zajmuje się w domu mąż. Ostatnio postanowiłam zakupić kilka sztucznych roślin, żeby jakoś mój ogród się prezentował w okolicach oczka wodnego. Udało mi się zamówić tutaj https://sklep.green-designers.pl/sztucz ... okosc-90cm - coś takiego, jak trawa ozdobna. Bardzo ciekawe produkty z których jestem zadowolona. Polecam.

Re: Jak pielęgnować ogród?

: 27 lip 2021, 11:32
autor: Danuśka
Jak najbardziej samo pielęgnowanie naszego ogrodu jest czymś niezwykle ważnym i ja jestem zdania, że jak najbardziej warto również skupić się na samym podlewaniu. W moim przypadku jest tak, że jak przeczytałam wpis https://ogrody24.pl/blog/post/jak-zapob ... niu-ogrodu to także już wiem jak zapobiegać stratom wody przy podlewaniu.

Re: Jak pielęgnować ogród?

: 20 sie 2021, 8:10
autor: saśkir
Ja polecam wam zainwestować w żwiry i kamienie ozdobne do ogrodu. Takie rzeczy świetnie się prezentują i zapobiegają rozrostowi chwastów. Zajrzyjcie na stronę https://www.royalgoldstone.com/produkty Firma ta właśnie zajmuje się sprzedażą kruszyw ogrodowych.

rodzaje konopi indyjskich

Re: Jak pielęgnować ogród?

: 20 sie 2021, 20:01
autor: wyjście
No mój ogród jest taki, że niewiele trzeba w nim robić :). Mam sporo iglaków i roślin iglastych, które nie gubią liści i dobrze wyglądają. Ścieżkę mam z kamieni dekoracyjnych, które są także rozsypane pod drzewkami i doskonale wyglądają. Kamienie kupiliśmy z firmy BAN-KOR-BET https://bankorbet.pl/oferta/kamien-ogrodowy.html z Dębicy. Ich oferta jest kompleksowa, kamienie kupiliśmy w dobrej cenie, polecam serdecznie.

Re: Jak pielęgnować ogród?

: 26 sie 2021, 13:04
autor: Krzyś
W sumie sama pielęgnacja ogrodu jest na pewno czymś ważnym i ja muszę przyznać, że bardzo istotną kwestią jest również to aby wiedzieć jak nawadniać naszą zieleń. Zachęcam na pewno do zapoznania się z fajnym wpisem https://studiodomu.pl/system-nawadniani ... ego-warto/ gdzie ciekawie opisano kwestię systemów nawadniających do ogrodu.

Re: Jak pielęgnować ogród?

: 29 sie 2021, 13:36
autor: Bruś
Myślę, że bardzo ważną i również dość istotną kwestią jest odpowiednie nawadnianie ogrodu. Jak nawet miałem okazję się zapoznać z artykułem https://wszystkodobudowydomu.pl/wlasciw ... ie-zadbac/ to właśnie tą kwestię bardzo dokładnie tam opisano.

Re: Jak pielęgnować ogród?

: 09 wrz 2023, 9:02
autor: Ćwiek
Korzystając z herbicydów, ważne jest, aby znać ich skład i sposób działania. Dzięki głębokiej analizie na https://www.syngenta.pl/blog/srodki-och ... /herbicydy udało mi się zrozumieć, jakie środki będą najlepsze dla mojego rodzaju gleby i uprawy.

Re: Jak pielęgnować ogród?

: 15 wrz 2023, 19:48
autor: rozaliaa
Myślę, że każdy z nas wie mniej więcej jak dbać o ogród. Natomiast jak chcecie ubogacić swój zielony zakątek o nowe roślinki, to tutaj https://cebulki-kwiatowe.pl/Zimowity macie całkiem spory wybór. Myślę, że upolujecie coś odpowiedniego dla siebie.

Re: Jak pielęgnować ogród?

: 16 wrz 2023, 17:55
autor: ``efkaa
Nie ma jednak nic gorszego, jak szkodniki w ogrodzie. A u mnie problem największy jest z mrówkami, które robią sobie kopce niedaleko mojego tarasu. Próbowałam domowe sposoby, ale coś nie działają. Ale może wy mi napiszecie jak się pozbyć mrówek z ogrodu ? Dzięki za pomoc.

Re: Jak pielęgnować ogród?

: 05 paź 2023, 17:44
autor: meyes
U mnie największym dylematem tak naprawdę jest ogród i to, co mogę w nim mieć. Widzicie, sporo osób ma z tym problem, ale ja się nie identyfikowałam, do czasu kiedy po prostu nie wiedziałam, że tak wiele osób zwraca na niego uwagę. Dlatego sprawdzam dziś czym pomalować domek ogrodowy i jak się w to w ogóle ogarnąć. Co wy na to?

Re: Jak pielęgnować ogród?

: 15 lis 2023, 15:19
autor: Gość
Ja mój ogród pielęgnuję cały rok bo trzeba o niego tak dbać, nie tylko w sezonie. A teraz chcę zamówić nowe meble na wiosnę, tutaj https://gardenspace.pl/krzesla-i-fotele-ogrodowe widziałem że mają fajne, stylowe i nowoczesne, zobaczcie sami.

Re: Jak pielęgnować ogród?

: 31 gru 2023, 11:27
autor: Tobiasz
Kluczem do skutecznego nawadniania ogrodu jest właściwe ustawienie zraszaczy. Powinny one być rozmieszczone w taki sposób, aby każdy obszar ogrodu był odpowiednio nawadniany. Więcej praktycznych porad na temat rozmieszczania i regulowania zraszaczy ogrodowych znajdziesz pod adresem https://www.bielsko.info/wiadomosci/373 ... e-ogrodowe i ważne jest, aby pamiętać o dostosowaniu ustawień zraszaczy do specyficznych wymagań różnych rodzajów roślin.

Re: Jak pielęgnować ogród?

: 24 sty 2024, 16:13
autor: Gość
Jeśli szukacie sklepu internetowego z akcesoriami i produktami do ogrodu to ja polecam https://codoogrodu.net/c/relaks/grille-ogrodowe/ ja zakupiłam tam grilla i kilka narzędzi i akcesoria do ogrodu. To super sklep gdzie jest szeroka i atrakcyjna oferta. Zapoznajecie się.